V centru Kralup má vzniknout obchodní dům, může narůst doprava

Kralupy n.V. (Mělnicko) 7. listopadu (ČTK) – V centru Kralup nad Vltavou na Mělnicku má vzniknout obchodní dům Kaufland, podle stavebního úřadu by ale v lokalitě mohla až trojnásobně vzrůst doprava. Investor chce stavět u vlakového nádraží. Kompromisem by podle města bylo zmenšení záměru, zahrnutí více zeleně a například nahrazení velkoplošného parkoviště parkováním v podzemí nebo na střeše objektu.

Stavební úřad chce další územní studii, ta původní neodpovídala schválenému územnímu plánu. “Nyní jsme ve fázi, kdy projektant musí podepsat s městem smlouvu o zpracování územní studie, a to dle nového zadání, které zpracoval a vydal stavební úřad,” sdělil ČTK vedoucí odboru výstavby a územního plánování Jiří Polák.

Ve zhruba osmnáctitisícových Kralupech je několik obchodních domů na kraji města. Supermarket s potravinami je ale i v centru, kde je i řada dalších obchodů.

Podle Poláka nyní nelze říci, s jakou variantou architekt ve studii přijde, zda například bude nově navrhovaná varianta obchodního domu menší. Pokud bude nová studie splňovat veškeré zákonné náležitosti, stavební úřad ji schválí. Pak může následovat územní rozhodnutí a stavební povolení.

Příští rok začnou v Kralupech nad Vltavou další práce na úpravách centra za více než 20 milionů korun. Vznikne nová ulice, která propojí Palackého náměstí s Žižkovou ulicí. Město nechává úpravy v centru provádět dlouhodobě, město minulý rok například dalo zbourat hotel Praha, který byl ve špatném technickém stavu, demolice umožnila právě úpravu ulic a prostranství.

sbe jpt

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter