Mělnické Vánoční trhy doplní bohatý kulturní program

Koncem prosince se letos naposledy mělnické náměstí Míru zaplní stánky. Oproti loňsku však tyto Vánoční trhy doznají podstatnou změnu. Zatímco minule se konaly každý prosincový víkend po celé dva dny Adventní trhy, jež tehdy pořádal spolek Světlonoška, a vyvrcholily právě těmito Vánočními, tak tentokrát tomu bude zcela jinak. Již od středy 19. až do soboty 22. prosince vždy od 10 do 18 hodin budou zde stánky nabízet pestrý výběr nejrozmanitějšího zboží, lahůdek či dobrého pití.

Kromě toho však nebude chybět kulturní vystoupení. Ve středu od 16 hodin zde zazní klasické vánoční koledy v podání Podřipského žesťového kvintetu, a následovat bude Adventní koncert Mariana Kořínka a jeho mělnické folk-rockové legendy A.S.M. O den později ve stejnou dobu se představí mladé vokální seskupení Hlasolet. Páteční program zahájí v 10 hodin dopoledne svým vystoupením děti mělnických škol, a těm nejmladším budou patřit i odpoledne, kdy od 15 hodin vystoupí devítičlenný dětský pěvecký sbor z Kralup nad Vltavou pod vedením Markéty Wagnerové. Po něm to rozpálí českobudějovický bubenický soubor Wild Stisks, jehož název v překladu znamená „Divoké paličky“,který dokáže na bicí zahrát snad všechny rytmy. A vše zakončí soubor Rainbow Gospel Choir zaměřující se na interpretaci afroamerických gospelových písní. Vrcholem celých Vánočních trhů bude sobota kdy po celý den zde bude znít hudba v podání jednak folklorního uskupení Plzeňský MLS, dále se představí Panoptikum což je vokální soubor z Ústí nad Labem pod vedením sbormistryně a dirigentky Jany Eichler Honců. Rovněž se možno těšit na tématické vystoupení mělnických trubačů ve stylovém oblečení. „Žesťový kvintet Václava Jakubce“ v němž zazní známé staré i novější vánoční skladby. A Ensemble Frizzante se představí se svým programem „Rosu dejte nebesa shůry…“ což je překladem začátku chorálu „Rorate coeli desuper!“. Chybět nebude představení mělnického Nového divadla „Betlém“ v němž přiblíží dětem i dospělým betlémský příběh o narození všemi očekávaného Spasitele. Celý program Vánočních trhů zakončí působivá podívaná souboru Amanitas Fire Theatre v podobě Vánoční světelné a ohnivé show.

Určitě tak i díky tomuto bohatému programu zde zavládne ta pravá předvánoční atmosféra a návštěvníci budou odcházet i během těch všedních dnů příjemně naladěni. Vždyť dobrá nálada k vánočním svátkům i přes ten obvyklý spěch a shon neodmyslitelně patří…..

mar