Nikdy není pozdě na lásku!

Projekce v mělnickém parku Aušperk pokračuje dalším snímkem. I tentokrát to bude český film ze současnosti, která mnohdy komplikuje náš život. I když v tomto případě svojí roli hraje i minulost. Film „Pohádky pro Emu“ scénáristy a režiséra Rudolfa Havlíka vznikl v loňském roce je příběhem o lásce a naději, což jsou důležité aspekty lidského života.

Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Sám nemá děti a ani po nich netouží, přesto však nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Chlapovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama. A navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, a tak Petr musí učinit zásadní rozhodnutí: Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu matku! Ve stejné chvíli se seznamuje s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Marie se rozhodne oběma pomoci. Jejich snaha vybojovat Emu do své péče je sblíží a zažijí mnoho humorných a dojemných situací. Je třeba nemilosrdné úřednici předložit uvěřitelnou historku. Začíná hra na lásku… Ale jak skončí? I zázraky se občas dějí. Romantický příběh zasazený do předvánoční Prahy sází na humor, lásku a naději, které v životě tolik potřebujeme. „Děti jsou možná to jediné, co v dnešním šíleném světě dává smysl a jsou to právě děti, které člověka dokáží změnit a donutí ho k nečekaným rozhodnutím,“ říká autor a režisér Rudolf Havlík o svém druhém filmu. V hlavních rolích tohoto příběhu se setkávají dvě velké filmové a televizní hvězdy současnosti – Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová.

Takže opět tento čtvrtek 27. července od 21. hodin se diváci dozví jak to vše dopadne a věřme, že i nebesa budou konečně projekci nakloněna.

mar