Kdo bude novým starostou?

Podle průzkumu, který jsme provedli na našich webových stránkách, a kterého se zúčastnilo více než 800 hlasujících, by se příštím starostou stal Rudolf Fidler (KSČM), na druhém místě skončil Zbyněk Šnajdr (hnutí ANO), a na třetím PaedDr. Milan Němec, MBA.

Oblíbený mělnický starosta MVDr. Ctirad Mikeš, který bude dokončovat již druhé volební období, tentokrát, zřejmě díky nedávnému incidentu skončil až na čtvrtém místě. Do voleb je však daleko a my ve svých předvolebních průzkumech budeme pokračovat. Je otázkou, kdo z výše uvedených má největší koaliční potenciál.

Zde se domníváme, že je to zcela bezkonkurenčně současný starosta. Koalice s KSČM by zřejmě pro voliče ostatních stran, i v této době, nemusela být přijatelná. Pak by záleželo především na počtu hlasů, které získá hnutí ANO. To se nám v této chvíli jeví jako potenciální vítěz voleb na Mělníku.Zbyněk Šnajdr, který se těší velké oblibě mezi mělnickými občany, by se jistě svého úkolu sestavit funkční mělnickou koalici zhostil na výbornou. Je však také podstatné, kdo další za hnutí ANO bude zvolen do zastupitelstva města.

Volební preference ČSSD, které patrně zásluhou jejích členů v zastupitelstvu Mělníka, vystoupily oproti zanedbatelnému republikovému průměru na těžko uvěřitelných 15%, naznačují, že by  v budoucí koalici mohla tato strana hrát, především zásluhou volebního potenciálu charismatického PaedDr. Milana Němce, MBA, určitou roli.

Rýsuje se nám tak koalice na půdorysu ANO, ČSSD a Mé město. Kdo bude příštím starostou je tedy pouze jen a jen na Vás, milí mělničtí občané.

20401211_2003439946349018_1677408867_n (1)

 

Poznámka redakce:

Hlasování proběhlo formou ankety na našich webových stránkách. Hlasovat tedy mohl každý s přístupem na internet, bez ohledu na věk.