FOTBAL: Gólové hody, Šenkeřík skóroval, Nelahozeves opět vládne

Po půstu přišly hody. Kly, Záryby i Pšovka vyhrály

Víkendové kolo fotbalové I. A třídy zástupcům Mělnicka v I. A třídě konečně zase vyšlo. Náš region si v této soutěži připsal stoprocentní bodový zisk. Vytáhly se především týmy Pšovky Mělník a TJ Záryby, oba týmy si poradily se soupeři z horních pater tabulky a v tabulce si i polepšily. Záryby se dokonce posunuly na 6. místo, když přeskočily Český  Brod B i Kosmonosy. Pšovka se v tabulce sice z místa nehnula, ale na svého pronásledovatele si připsala už čtyřbodový náskok a navíc se přiblížila i k Luštěnicím, které inkasovaly v Divišově čtyřku. Kly naopak měly za soupeře o záchranu bojující Uhlířské Janovice, ale zase jim nastřílely půl tuctu branek. I Kly si díky vysokému vítězství o dvě místa v tabulce polepšily.

TJ Kly – FK Uhlířské Janovice 6:1
Branky:
 8. Šmíd, 36. Vyskup, 39. a 57. Miřatský, 75. a 83. Jeník – 54. Marek. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: Miřatský, Chrdle – Záruba. Poločas: 3:0.

TJ Záryby – Sokol Pěčice 2:0
Branky:
 31. Šašek, 81. Soukup. Rozhodčí: Sandev. ŽK: Soukup, Šašek – Tůma, Novák, Heřmanský, Mulač. ČK:53. Rek (Záryby). Poločas: 1:0.

Pšovka Mělník – SK Český Brod B 3:0
Branky:
 9. a 23. Chytil, 44. Pokorný. Rozhodčí: Tobiška. Bez ŽK. Poločas: 3:0.

Ostatní výsledky 13. kola I. A třídy B: Poděbrady – Sázava 5:0 (4:0), Divišov – Luštěnice 4:0 (1:0), Kosmonosy – Vyšehořovice 1:2 (1:1), Mnichovohradištský SK –  Čelákovice 1:3 (0:0), Velim – Lysá n. Lab. 2:3 po pen. (1:1).

Neratovice vyhrály v Lounech a vrátily se na druhou pozici
Neratovičtí fotbalisté si vydali do Loun s jediným cílem. Bodovat, nejraději vyhrát, a pokusit se vrátit na druhou pozici. To ovšem za předpokladu, že se Kladnu nebude dařit. Nakonec se jim oba sny podařilo splnit. Kladno sice ztratilo v Souši jen bod, ale Neratovice si přivezly z Louny body všechny tři.
Fotbalisté Neratovic vstoupili do utkání aktivně, od prvních minut se snažili domácí obraně znepříjemňovat život. To jim přineslo už v 10. minutě zasloužené vedení, když se do branky trefil Barták. Gól hosty uklidnil, přesto se snažili nenechat nic náhodě a neustále tlačili s cílem vstřelit druhý gól. To se ale do přestávky nepovedlo. Ovšem vstup do druhého poločasu byl skvělý. Už ve 48. minutě se o druhý gól Neratovic postaral Pajkrt. Neratovičtí tak v útoku trochu polevili, snažili se více pracovat v defenzivě, aby zbytečně neinkasovali. Jenže v 71. minutě domácí Vondráček snížil a vykřesal Lounům naději. Jenže skvělá práce v obraně už domácím nic nedovolila a Neratovice si tak tři body odvezly zaslouženě.
FK Louny – FK Neratovice Byškovice 1:2
Branky: 71. Vondráček – 10. Barták, 48. Pajkrt. Rozhodčí: Jati. ŽK: Pokorný – Ďurinda, Regner. Poločas: 0:1.
Ostatní výsledky 13. kola divize B: Chomutov – Ostrá 2:1 (1:1), Motorlet Praha – Nový Bor 3:2 (3:1), Česká Lípa – Hrobce 4:3 (1:0), Úvaly – Tn Rakovník 3:1 (2:0), Souš  – Kladno 0:1 po pen. (0:0), Velvary – Hostouň 2:0 (1:0), Meteor Praha – Český Brod 0:3 (0:2).
  1. Velvary                                            13  10  0  2    1  21:8  32

2. FK Neratovice Byškovice         13    8  1  2    2  29:19  28
  3. Český Brod                                    13    9  0  0    4  31:13  27
4. Kladno                                            13    7  3  0    3  22:14  27
5. Úvaly                                               13    6  4  0    3  23:17  26
6. Souš                                               13    6  2  2    3  27:15  24
7. Hostouň                                          13    7  1  0    5  26:17  23
8. Motorlet Praha                              13    7  0  1    5  29:20  22
9. Chomutov                                      13    5  2  3    3  29:21  22
10. Ostrá                                              13    6  1  2    4  23:17  22
11. Louny                                             13    5  1  0    7  21:23  17
12. Česká Lípa                                   13    4  1  1    7  17:31  15
13. Meteor Praha                               13    4  1  0    8  24:29  14
14. Tn Rakovník                                  13    2  0  3    8  11:27    9
14. Hrobce                                          13    1  0  0  12  11:43    3
16. Nový Bor                                       13    0  0  1  12    7:37    1

Nelahozeves vládne I. B třídě. Pomohly mu k tomu i Tišice
Dvě kola před závěrem podzimu došlo v I. B třídě znovu k změně na čele tabulky. Na její vrchol se vyhoupl Dynamo Nelahozeves, který doma deklasoval jednoho z aspirantů na čelo tabulky Holubice, když jim  nadělil šest branek. K posunu do čela jim doma pomohl i Sokol Tišice. Ten hostil aktuálně lídra soutěže Dolnobousovský SK, kterého porazil 3:2 a dal tak prostor Dynamu k postupu do čela. Tři body si doma připsal i SK Vojkovice a v jediném derby v Lužci vyhrála rezerva Neratovic. Bez bodů tentokrát zůstaly Byšice a především FC Mělník, který inkasoval u nováčka v Libčici  nad Vltavou devět gólů.
Výsledky 11. kola I. B třídy B: SK Vojkovice – Mnichovohradištský SK B 3:1 (2:0) 10. Chládek, 20. Prachař, 83. Král, Dynamo Nelahozeves – Holubice 6:2 (4:2) 5. a 21. Krejza, 24. Holý, 43. Zhukovskyy, 57. Holý, 63. Müller, Sokol Tišice – Dolnobousovský SK 3:2 (2:1) 22. Prejzek, 27. Toman, 69. Šulc, Dobrovice B – TJ Byšice  5:2 (3:0) 76. Hakl, 80. Lauda, Libčice n. Vlt. –  FC Mělník 9:0 (4:0), AFK Eletis Lužec – FK Neratovice Byškovice B 1:3 (1:1) 24. Kučera – 38. a 58. Palanský, 47. Stanislav, Stará Boleslav – Benátky n. Jiz. B 8:1 (2:1).

Jistotu vítězství zajistil Libiši Šenkeřík

Fotbalisté Libiše i v dalším utkání na domácí půdě potvrdili, že to s návratem do divize myslí vážně. Tentokrát uštědřili Tuchlovicím tři góly, ale diváci si na ně museli dlouho počkat. Přestože Libiš předváděla velmi dobrý a bezchybný výkon, zápasu vládla od prvních minut, s koncovkou měla přeci jen problémy. Bez jediné minuty museli diváci na první gól čekat hodinu. Úvodní čtvrthodinu sice oba týmy doprovázela nepřesnost, ale s přibývajícím časem si Libiš šance vytvářela častěji. Gól ale nedala. To platilo i první čtvrt hodinu ve druhém poločase, přestože šance narůstaly. Rozehřátí diváků přišlo v 59. minutě, kdy přesný centr z rohového kopu poslal hlavou do branky soupeře Zuskin. Tlak Libiše narůstal a v poslední čtvrthodince přišly chvíle hrajícího trenéra Šenkeříka. Ten nejdříve tuchlovickou branku minul, ale v 80. minutě zvýšil na 2:0 a o dalších pět minut později svoji druhou brankou upravil na konečný tříbrankový rozdíl.

Sokol Libiš – AFK Tuchlovice 3:0
Branky:
 59. Zuskin, 80. a 85. Šenkeřík. Rozhodčí: Niinimäki: ŽK: Malák, Šobr – Chaloupka, Fitko, Hadrika, Cabejšek, Pospíšil. Poločas: 0:0.

Ostatní výsledky 13.kola krajského přeboru: Kutná Hora – Horky n. Jiz. 0:2 (0:1), Slaný – Sp. Příbram 1:2 po penaltách (1:1), Nové Strašecí – Klíčany 1:2 (1:1), Beroun – Hvozdnice 3:0 (2:0), Semice – Rejšice 0:6 (0:5), Lhota – Nespeky 3:1 (2:0), Poříčany – Poříčí n. Sáz. 0:2 (0:1).

1. Horky n. Jiz.                       13  10  0  1    2  34:10  31
2. Sokol Libiš                       13    9  0  1    3  36:18  28
  3. Lhota                                  13    8  0  2    3  29:16  26
4. Beroun                               13    8  0  0    5  29:21  24
5. Poříčí n. Sáz.                     12    6  2  2    2  21:18  24
6. Sp. Příbram                       12    6  2  0    4  28:18  22
7. Klíčany                               13    6  1  2    4  28:22  22
8. Tuchlovice                         13    5  3  0    5  19:23  21