Záryby i Pšovka vyšly střelecky naprázdno

Bilance obou týmů z mělnického regionu v I. A třídě byla o víkendu opravdu mizerná. Jak Pšovka Mělník, tak Sokol Záryby nebyly schopny vstřelit u soupeřů ani gól a na bodový zisk tak mohly oba zapomenout.
Už jsme si zvykli, že se Pšovce u soupeřů nedaří a v Říčanech, kterým patří dno tabulky, to platilo dvojnásob. Přitom cíl byl před utkáním jasný. Získat tři body, ale to se stalo utopií. Přitom Pšovka nezačala vůbec špatně.  Vytvořila se hned několik šancí, ale míč cestu do říčanské branky nenašel. A když se nedaří, tak s plnou parádou. Neúspěch začal ve 36. minutě, kdy se Říčany radovaly po vlastní brance Zemana. To Říčany tak nabudilo, že už o dvě minuty později přidaly druhý gól a výsledek 2:0 dokázaly udržet až do konce. Pšovce tak po utkání v Říčanech patří až desáté místo, ale může být klidná.  Její počínání v této soutěží v příští sezoně není ohroženo.
Ještě hůře dopadl Sokol Záryby. Ani ten nevstřelil branku, ale inkasoval v Čelákovicích o jednu víc, než Pšovka v Říčanech. Domácí Čelákovice nastoupily s dobře organizovanou obranou a navíc dokázali svoji aktivitu vyjádřit i brankami. Ta první přišla ve 24. minutě po níž se Záryby přeci jen začaly více osmělovat. Vyrovnání ale nepřišlo. Naopak už devět minut po přestávce se Čelákovice trefily podruhé a když v 77. minutě přidal Slunéčko třetí gól, bylo jasné, že na body mohou Záryby zapomenout. Ty navíc musely od 60. minuty dohrávat bez vyloučeného Valentina, který musel po druhé žluté kartě hřiště opustit.

Union Čelákovice – Sokol Záryby 3:0
Branky:
24. Bařina, 54. Kadeřábek, 77. Slunéčko. Rozhodčí: Burian. ŽK: Matějka – Reisinger, Krulich, Valentin, Šašek, Vytlačil. ČK: Vytlačil. Poločas: 1:0.

FK Říčany – FK Pšovka Mělník 2:0
Branky:
36. vlastní (Zeman), 38. Koranda. Rozhodčí: Procházka. ŽK: Beneš, Koranda, Praženka – Zeman. Poločas: 2:0.

Ostatní výsledky 26. kola I. A třídy skupiny B: Klíčany – Horky n. Jiz. 0:1 po penaltách (0:0), Poděbrady – Luštěnice 1:0 po penaltách (0:0), Polepy –  Sázava 2:1 po penaltách (1:1), Divišov – Kunice 1:0 (1:0), Dobrovice B –  Sokoleč 4:7 (2:2), Velim – Kosmonosy 4:0 (2:0).

1. Horky n. Jiz.                               26  15  3  4    4  55:31  55
2. Polepy                                        26  16  3  1    6  69:46  55
3. Sokoleč                                      26  15  2  1    8  69:45  50
4. Klíčany                                       26  13  2  5    6  64:30  48
5. Poděbrady                                 26  11  7  0    8  48:33  47
6. Velim                                          26  14  1  1  10  62:37  45
7. Kosmonosy                                26  12  0  5    9  53:42  41
8. Čelákovice                                 26  12  1  2  11  61:54  40