Co o víkendu?

Dětský den se zvířátky

ZOOPARK v Zelčíně je častým cílem rodin s dětmi. Není proto náhodou, že se zde odehrává celá řada akcí určená právě jim. A tak jako každý rok, tak i letos zde oslaví svůj svátek vás. Tuto neděli se zde od 13 hodin uskuteční Dětský den. Bude pro ně připravená pouť na níž je bude čekat celá řada soutěžních úkolů. Odměnou budou zdejší Zelčínské groše za něž si pak budou moci nakoupit v místní tržnici zboží podle svého výběru.

Samozřejmě se mohou svézt na koních, pohladit si kozičky či si prohlédnout další zvířátka a všichni dohromady si dát něco na zub v místním Hostinci U Bedřicha.

Bude to jistě skvělé a uvolněné odpoledne.

zelčin-dětský den (1)

Slavnost růží na Veltruském zámku

Až stovka těchto půvabných květin z českých růžových sadů, ale také od jednotlivců, se nastěhuje do zámecké oranžerie, kterou bude možno navštívit během poslední květnové soboty a neděle. Během této každoroční akce, která si již vydobyla skvělé renomé, se rovněž přilehlá loučka promění v drobné tržiště. Zde si budou moci návštěvníci zakoupit různé odrůdy těchto květin aby tak mohli ozdobit své zahrádky a možná se pak třeba pochlubit na příštích slavnostech. Nebudou chybět ani dílny a doprovodný program v podobě hudebních i divadelních vystoupení.

Všichni jsou tak zváni aby se těšili pohledem na krásné květy mohli k nim přivonět a dát hlas té nejpůvabnější.

veltrusy-slavnost růží1 (1)

Roztocký festival představí různé hudební žánry

Již posedmé se v parku roztockého zámku uskuteční festival, který představí hudbu různých žánrů. Program akce pod názvem „Festival Zámeček 2017“ odstartuje v pravé poledne cimbálová muzika Studánka Praha. Dále Pohřební kapela smrtelně roztančí lidovkami laděnými do ska, punku, hip hopu, folku či reggae. Jejich hudba se dá charakterizovat asi jako “urban folkcore”. Vše potom poněkud zklidní fenomenální bluesman Justin Lavash. Kapela Soundokan je podle vlastních slov instrumentální sondou do lidské duše; a tak její hudba evokuje posvátný tanec na drátech vysokého napětí. Přepětí bude možno nechat rozpustit v barevném světě energických beatů, košatých melodií a rozmanitých jazzových nálad kapely Bytosti. A Jiří Šámal představí mimozemsky vypadající i znějící nástroj Hang Drum a zprostředkuje vám nejen hudební nadpozemský zážitek. Jelikož se jedná o festival pro celou rodinu, nebude chybět ani pestrý doprovodný program. Divadlo Fígl přijede s pohádkou Rokec a Žužu, a další příběh pro malého diváka odehraje Divadlo Kvítko. Chybět nebudou ani výtvarné dílny, žonglérské show, kurzy pletení košíků, lekce swingových tanců, své umění předvede skupina taekwondo či dobrovolní hasiči, dále to bude jóga smíchu a mnoho dalších zajímavých akcí. A žízeň i hlad uhasí kvalitní pití a dobré jídlo. Takže poslední květnová sobota 27. května bude plná pohody.

roztoky-festival2 (1)

 

Písně s příběhem zazní zámeckým nádvořím

Poslední květnový víkend se zde uskuteční malý festival pro příznivce kvalitní české hudby. V krásném prostředí roudnického zámku se tak představí špička české populární hudby, které spojuje jedno – v jejich písních se odehrávají příběhy. Smutné, veselé, dramatické i milostné – prostě takové, jaký je sám život. A na koho se budou moci posluchači těšit? V pátek 26. května od 17 hodin to bude nejprve alternativní skupina Lakuna, následovat bude popový Tranzan, dále se představí Martina Trchová Trio v jehož repertoáru je folk, jazz i šanson. Skupiny Půljablkoň i Kittzhen posluchače folkově naladí a vše vyvrcholí koncertem Jiřího Pavlici s Hradišťanem. V sobotu hudební setkání v 15 hodin zahájí folkoví Jarabáci následováni kapelou Rendez-fou. Petr Linhart s kapelou 29 Salten zahraje landscape folk a rozjede to rocková Lee Banda. Atmosféru zklidní alternativní Květy a celý vyvrcholí vystoupením Michala Horáčka, který to vše pořádá, s jeho přáteli.

roudnice-písně s příběhem1 (1)

V Kostelci se vydají na cestu za pokladem

Vlastenecko dobročinná obec Baráčníků v Kostelci nad Labem pořádá ke Dni dětí akci pod názvem „Cesta za pokladem“. V neděli 28. května od 14 do 16 hodin se děti, ale i dospělí vydají do osady Rudeč u Kostelce n L. Na startu každý malý účastník dostane kartičku do níž během trasy obdrží razítko za účast v soutěžních disciplínách, které budou během cesty absolvovat. Na konci děti čeká z rukou opravdových pirátů čokoládový peníz a malý dárek. Kromě pirátů se na svém putování se setkají kromě pirátů rovněž s námořníky a dalšími postavami, jenž k podobným akcím patří. V cíli na náplavce budou další soutěže, malování na obličej a samozřejmě zde bude připraveno ohniště na obligátní buřtíků. Věřme, že cestovatelům za dobrodružstvím bude přát i počasí a tak stráví příjemné jarní odpoledne.

kostelec-cesta poklad1 (1)

Na zámek se sjedou nablýskaní veteráni

Kdo vyrazí tuto sobotu na zámek v Brandýse nad Labem, určitě nebude litovat. Zvláště příznivci nablýskaných krasavců v nichž se vozili naši dědové či otcové. Od 10 hodin se totiž v zámecké zahradě koná již druhý ročník srazu sběratelů a milovníků historických automobilů a motocyklů pro širokou veřejnost pod názvem „Sraz veteránů na brandýském zámku“. Návštěvníci si tak budou moci zblízka prohlédnou naleštěné automobily od těch nejstarších veteránů až po „koráby“ silnic, které brázdili nekonečné americké dálnice. V pravé poledne proběhne „Spanilá jízda“ městem a následovat bude bohatý doprovodný program, který bude moderovat známý herec Pavel Nový. O hudební produkci se postarají kapely Sax Band a Dekameron. Pro děti je rovněž připraveno kulturní vyžití a nabídka řady hracích prvků.

Chybět samozřejmě nebudou ani prodejní stánky s bohatou nabídkou občerstvení.

 

BM