ROUDNICKÝ KOŠT 2017

Tato jedinečná prezentace vinařství a vinařů, která je zaměřena výhradně na producenty z Litoměřické a Mělnické vinařské podoblasti a dalších míst spadajících do oblasti Čech, se koná již po páté. Místem konání je zámek rodiny Lobkowicz v Roudnici nad Labem a termín akce je stanoven na sobotu 10. června 2017.

Ochutnávky probíhají v interiéru zámku a na zámeckém balkonu s nádherným výhledem na České středohoří a řeku Labe. Každý návštěvník má jedinečnou možnost na jednom místě ochutnat vína a seznámit se s prastarou tradicí vinařství v Čechách i jednotlivými vinaři. Vzorky vín si návštěvníci kupují za žetony. Každý návštěvník obdrží degustační skleničku s logem akce, katalog s kontakty na zúčastněné vinaře, 2 žetony a hlasovací lístek. Akce začne v 10.30 hodin slavnostním zahájení na nádvoří zámku a v 11 hodin samotný košt. Na základě hlasování návštěvníků proběhne v 17 hodin vyhlášení vítězného vinaře Roudnického koštu a v 19 hodin akce končí.

K dispozici bude dětský koutek s dozorem, kavárna, vinný bar a hudební program. Na nádvoří zámku, kam je vstup zdarma, se koná přehlídka regionálních výrobců Ústeckého kraje a bohatý kulturní program zde pokračuje až do 24 hodin. Více na www.roudnicky-kost.cz nebo facebookové stránce akce.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter