Sezónu v mělnickém klubu završí špičkoví muzikanti z Maďarska

Poslední předprázdninový koncert ve Staré Mydlárně bude patřit opět zahraničním hostům. V rámci svého evropského turné PURE MUSIC TOUR 2018 se zde představí bluesové duo, které (nejen) ve své vlasti patří ke špičce v tomto žánru. Kytarista Jenö Fekete sehrál důležitou roli při popularizaci tradiční bluesové hudby v Maďarsku již od osmdesátých let minulého století. A Misi Horvát patří mezi přední maďarské hráče na foukací harmoniku.

Jenő Fekete se zcela se ponořil do zvuku a stylu klasických bluesových ikon a je místní hudební kritikou vnímám jako jeden z nejautentičtějších bluesových muzikantů v zemi. A Horváth Misi vychází z černošského blues, ale jeho melodický styl je též ovlivněn balkánskou a latinskou hudbou. Oba spolu hrají už téměř dvacet let a jejich vystoupení jsou vždy jedinečná, posluchače z pódia doslova elektrizují.

Ne jinak tomu nastane určitě i tento pátek 29. června a bude to skutečně originální završení této sezóny. A pak se dveře klubu pro hudební produkce na dva měsíce uzavřou aby opět v září přivítal další skvělé muzikanty. Avšak příznivci dobré muziky nebudou ochuzeni, neboť na opět čeká páteční setkávání v mělnickém podloubí při již tradičním letním Blues před Dírou!

mar