Vánoční smrk městu Mělníku věnovala jeho obyvatelka

Strom instalovaný na náměstí Míru po dlouhá léta rostl na zahradě rodiny Vajnerových v mělnické Italské ulici. Nyní byl při zřízení autobusové zastávky poražen kvůli bezpečnosti.

Dvojici stromů na zahradě vysadili asi před čtyřmi desítkami let. „Dlouho nám dělaly radost,“ řekla dárkyně Alena Vajnerová. „Stromy byly tak pěkné, že nám bylo líto, nechat je jen tak pokácet a spálit,“ uvedla. Oslovila proto mělnickou radnici s nabídkou na darování stromu.

„První smrk jsme městu nabídli v roce 2012, ale v té době už byl pro náměstí vybrán jiný. Nakonec náš strom ozdobil nádvoří mělnického zámku. V letošním roce město už nabídku využilo, což nás moc těší,“ prohlásila Vajnerová.

Při kácení stromu úctyhodných rozměrů v zahradě i jeho přepravě asistovali pracovníci technických služeb, městská policie i hasiči, kteří poskytli potřebnou techniku. Strom odřízli, zkrátili a pomocí jeřábu naložili na podvalník a dopravili na náměstí Míru, kde jej ukotvili a ozdobili.

„Jsem ráda, že smrk může ještě dělat radost a posloužit tomuto účelu,“ dodala Vajnerová, která si nenechala ujít slavnostní rozsvícení stromu a všechny aktéry transportu stromu pochválila za profesionální výkon.

dd