ŠPINAVÍ LŮZŘI SE VRACÍ DO MĚLNICKÉHO KLUBU

Prestižní hudební stanice Rádio Beat každoročně vybírá svůj „nový objev roku“ mezi mladými kapelami, které se snaží zároveň i propagovat její debutové album. Před dvěma lety to „potkalo“ i skupinu se zajímavým názvem „Špinaví lůzři“.

Tato tříčlenná kapela hraje staré americké i britské tradicionály ve vlastních úpravách a rovněž svoje originální verze rockové a bluesové klasiky 50 a 70. let. Nechybějí však ani vlastní autorské písně. Jejich tématem jsou takzvaní „houmlesáci“, balení děvčat a následné deprese či nechvalně známé pražské čtvrti. Tito tři „lůzři“ se dali dohromady v únoru loňského roku a již po roce společného koncertování, letos v březnu, nahrávají své první CD ve stylu „vše najednou na naživo“. Nástroje z 60. a 70. let, použité na této desce, přispěly k jejímu specifickému soundu. Na albu hostují i renomovaní muzikanti Mirek Linhart a Sean Barry a má stručný název – „Špinaví lůzři“.

Po půldruhém roce se tak zase představí v pátek 21. dubna v mělnickém klubu Stará Mydlárna. Sestavu tvoří Lukáš Zíta – akustická a elektrická kytara, zpěv, foukací harmonika, a dále Vlasta Novák – baskytara, zpěv, kazoo a za bicími usedne Tomáš Náprstek, kterého návštěvníci klubu již dobře znají z koncertů kapel The Bladderstones či The Beatles revival.

Kapela hraje v klubech po celé republice a samozřejmě nechybí ani na nejrůznějších rockových festivalech či dalších hudebních setkáních.

A tak jako minule i tentokrát přispěje ke skvělé pohodě což je i důvodem jejího návratu do mělnického klubu.

PhDr. Bedřich Marjanko

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter