První letošní koncert bude patřit „piánu blues“

A je to tady! Díky ústupu pandemie a s ní spojenému uvolňování se po dlouhém půstu opět rozezní i hudba. V rámci tradičních Swingových večerů netradičně třetí středu v měsíci 19. května v mělnickém Masarykově kulturním domě se představí skvělí muzikanti – Tomáš Homuta Trio.

Pravidelným návštěvníkům zdejšího hudebního klubu Stará Mydlárna či účastníkům letních setkání Blues před Dírou v mělnickém podloubí není třeba je blíže představovat. Takže pouze stručně. Tomáš je velmi osobitým bluesovým pianistou, hráčem na varhany Hammond a foukací harmoniku. Dvakrát navštívil New Orleans kde slavil úspěch se svou hrou na piano a zmíněné varhany. Pravidelně vystupoval v prestižním B.B.Kings Blues Clubu s kapelou Keith Stone Band a hrál v prestižních pražských klubech. S Tomášem pravidelně dále vystupuje soulová zpěvačka Vlaďka Svobodová a saxofonista David Fárek.

Vlaďka je jednou z nejvýraznějších zpěvaček stylu rhythm & blues a soulu. Působila například jako frontmanka v jedné z nejosobitějších kapel české pop-rockové scény, skupiny Laura a její tygři. V té době se postupně začala objevovat i jako doprovodná vokalistka a svými vokály přispěla třeba k písničkám Janka Ledeckého, Ivana Hlase, Anny K. nebo i k muzikálu Dracula.

A saxofonista David Fárek je členem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, dvou divadelních orchestrů, několika menších „klubových“ uskupení a má rovněž bohaté zkušenosti jako bigbandový hráč. Hostuje rovněž v Big Bandu Felixe Slováčka s nímž doprovázel například muzikál „Miss Saigon“. Toto seskupení se orientuje převážně na rhythm & bluesovou hudbu a přebírá skladby od takových interpretů, jako je např. Luckey Peterson, John Mayall, Eric Clapton, ale hraje také i více známou klasiku, jako je např. Tina Turner, Rolling Stones, Beatles.

Co k tomu ještě dodat. Pouze tu skutečnost, že od 19.30 se opět můžeme těšit na skvělé hudební setkání, které jistě všem tak dlouho chybělo….

Bedřich Marjanko

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter