První letošní koncert bude patřit „piánu blues“

A je to tady! Díky ústupu pandemie a s ní spojenému uvolňování se po dlouhém půstu opět rozezní i hudba. V rámci tradičních Swingových večerů netradičně třetí středu v měsíci 19. května v mělnickém Masarykově kulturním domě se představí skvělí muzikanti – Tomáš Homuta Trio.

Pravidelným návštěvníkům zdejšího hudebního klubu Stará Mydlárna či účastníkům letních setkání Blues před Dírou v mělnickém podloubí není třeba je blíže představovat. Takže pouze stručně. Tomáš je velmi osobitým bluesovým pianistou, hráčem na varhany Hammond a foukací harmoniku. Dvakrát navštívil New Orleans kde slavil úspěch se svou hrou na piano a zmíněné varhany. Pravidelně vystupoval v prestižním B.B.Kings Blues Clubu s kapelou Keith Stone Band a hrál v prestižních pražských klubech. S Tomášem pravidelně dále vystupuje soulová zpěvačka Vlaďka Svobodová a saxofonista David Fárek.

Vlaďka je jednou z nejvýraznějších zpěvaček stylu rhythm & blues a soulu. Působila například jako frontmanka v jedné z nejosobitějších kapel české pop-rockové scény, skupiny Laura a její tygři. V té době se postupně začala objevovat i jako doprovodná vokalistka a svými vokály přispěla třeba k písničkám Janka Ledeckého, Ivana Hlase, Anny K. nebo i k muzikálu Dracula.

A saxofonista David Fárek je členem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, dvou divadelních orchestrů, několika menších „klubových“ uskupení a má rovněž bohaté zkušenosti jako bigbandový hráč. Hostuje rovněž v Big Bandu Felixe Slováčka s nímž doprovázel například muzikál „Miss Saigon“. Toto seskupení se orientuje převážně na rhythm & bluesovou hudbu a přebírá skladby od takových interpretů, jako je např. Luckey Peterson, John Mayall, Eric Clapton, ale hraje také i více známou klasiku, jako je např. Tina Turner, Rolling Stones, Beatles.

Co k tomu ještě dodat. Pouze tu skutečnost, že od 19.30 se opět můžeme těšit na skvělé hudební setkání, které jistě všem tak dlouho chybělo….

Bedřich Marjanko