Běžci se do Kokořínského údolí vydali již po dvaatřicáté

Běžcům připraveným na startu přály i teploty – dvacet stupňů pro běžce představují ideál. Trať tohoto nejstaršího místního běžeckého závodu vedla z Mělníka na Harasov a poté zpět, závodníci tedy v cíli měli v nohách 25 kilometrů.

Tentokrát byl počet startujících oproti jiným letům nižší. Ze startovního pole se navíc dva závodníci až do cíle nedostali. Závod se nesl ve znamení souboje Petra Havelky z Dřínova s Tomášem Šťastným z Prahy, který letos absolvoval svůj první start v Mělníku.

Zkušenější Havelka ovšem nakonec Šťastnému ve stoupání z Pšovky na Mělník utekl a díky tomu také zvítězil. Běh Kokořínským údolím byl letos zcela v režii mužů, ale na startu se objevila také jedna žena – na Mělníku již dobře známá Michaela Dimitriadu, která obsadila v jinak čistě mužském závodě celkově 11. místo a zvýšila počet svých vítězství v ženských kategoriích na sedm. Do cíle se dostala v zajímavém čase 1:54:40.

Závod byl současně spojen s Otevřeným přeborem Mělnicka, v němž bylo hodnoceno 12 běžců. První místo obsadil vítězný dřínovský Petr Havelka, druhé Zbyněk Vondrák z Mělníka, třetí byl Václav Koláčný ze Želíz.