Před mělnickým barem Díra opět zazní kultivované blues

Bohužel minulé hudební posezení před tímto již vyhlášeným podnikem bylo zrušeno. Prostě choroba si nevybírá a dokáže tak překazit skvělý koncert. Avšak tento první srpnový pátek to jistě vynahradí.

K již tradičním hostům těchto setkání Blues před Dírou patří skutečně rodinná sestava, která zde po roce opět vytvoří tu správnou bluesovou atmosféru.

Petra Börnerová Duo je společný projekt české zpěvačky Petry Börnerové a jejího manžela slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého. Avšak termín „Duo“ je v tomto případě poněkud zavádějící, neboť za bicími se už prakticky zabydlel jejich synek Tomáš jehož skvělá sóla vyvolávají nadšení posluchačů.

Petra působí na evropské scéně již více než deset let a má za sebou celou škálu hudebních projektů. Již v šestnácti letech založila v rodné Bílině svou první dívčí kapelu „Attic Rooms“. Po příchodu do Prahy se při svých hudebních aktivitách setkala s legendární jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou, která silně ovlivnila její tvorbu. Další osudové setkání bylo s výše uvedeným Tomášem, jenž byl v té době úspěšným bubeníkem a který se posléze stal jejím životním partnerem. Společně pak zakládají kapelu s muzikanty z Budapešti pod názvem „Petra Börnerová feat.: Benkő Zsolt“, která rovněž úspěšně koncertovala doma i v zahraničí. Po třech letech se však tato formace rozpadla kvůli velké vzdálenosti členů a náročnému cestování. Při svém zpěvu se mnohdy doprovází na akordeon čímž ještě zvýrazňuje svůj repertoár.

Druhou polovinu dua tvoří bubeník a kytarista Tomáš Bobrovniczký. Po příchodu do Prahy nastoupil do kapely chicagského kytaristy Rene Trossmana, jehož mělnické publikem také dobře zná. S dalším známým kytaristou Marcelem Flemrem založil skupinu Roadcasters. Během své kariéry si zahrál i s takovými osobnostmi, jakými jsou Chris Duarte, Bob Margolin, Louisiana Red.

A konečně jejich výše uvedený syn Tomáš, který jaksi symbolicky převzal po svém otci paličky, usedl za bicí sestavu a stal se tak již třetí rodinou generací bubeníků. Jeho rodiče vystupují v klubech, kavárnách i různých festivalech po celé republice. Repertoár je postavený na převzatých i vlastních folk- bluesových písničkách zpívaných za doprovodu Petřina akordeonu, Tomášovy kytary…. a bicích Tomáše juniora. Výsledkem je kultivované blues na špičkové instrumentální úrovni.

A tak téměř na den po roce 2. srpna od 21.30 hodin se opět sem vrátí a mělnickým podloubím rozezní skvělá muzika, která jistě přispěje k zpříjemnění letního večera.

mar

PETRA BÖRNEROVÁ TRIO Foto: archiv kapely