Představí se havlovský motiv odcizení s hrabalovskou samotou

Kulturní akce na mělnickém náměstí Míru pokračují. Po koncertě kdy jsme si připomněli Zuzanu Navarovou se zde pro změnu uskuteční divadelní představení.

Soubor Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky, existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů.

Je nositelem řady mezinárodních cen jako například „The Herald Angel Award“ udělovaná skotským deníkem The Herald za představení „One Step Befoer teh Fall“ na festivalu Fringe Edinburgh, „Oustatnding Performance Award“ za představení „Hlas Anne Frank“ na festivalu Fringe Prague či „Grand Prix Zdarzenia“ za představení „Svět odsouzencův“ na Mezinárodním festivalu Zdarzenia.

V Mělníku uvede inscenaci „Antiwords“, jenž vychází z díla Václava Havla především jeho hrou „Audience“ v podobě jejího legendárního zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Pavla Fandovského. Zajímavostí tohoto představení je, že v hlavní roli spolu s aktérkami inscenace se představí i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost. Představení „Antiwords“ bylo uvedeno již ve třech kontinentech světa a sklízelo úspěch například ve Washingtonu, New Yorku, Pekingu, Soulu, Busanu, Milanu, Oslu, Krakowě, Florencii, Berlině, Londýně a Edinburku. A rovněž získalo řadu ocenění jako nominaci na Total Theatre Award, Edinburgh Fringe 2015, Sukces léta Divadelních novin, cena Projekt roku – festival Příští vlna/Next Wave, cena za koncept – festival Skupova Plzeń.

Legendární Pavel Landovský údajně během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. Podaří se performerkám překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty?

Odpověď najdou diváci ve středu 31. července od 20 hodin a jistě si odnesou nevšední uměleckých zážitek.

mar