Policisté řeší první podzimní vloupání do rekreačního objektu

Neznámý pachatel se vloupal do rekreační chalupy ve Střezivojicích. Zloděj vypáčil vchodové dveře a odcizil cennosti. Případ nyní řeší policisté ze Mšena.

„Většina chatových oblastí již osiřela nebo zanedlouho osiří úplně, a tím se otevře možnost pro zloděje, kterým nedotknutelnost obydlí, v tomto případě chat a chalup, je na hony vzdálená. Berou to jako vítanou příležitost, jak se na úkor jiného obohatit,“ uvedla mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová.

Chalupáři ze Střezivojic tak přišli o rádio, brusku a další věci v celkové hodnotě asi 19.000 korun; dalších 5000 korun je bude stát oprava vstupních dveří. Podle Johnové pro ně ovšem případ mohl skončit ještě hůře. „Občas se stane, že chata vyhoří, a to buď neopatrností zloděje, nebo jeho úmyslem, aby po sobě zahladil stopy,“ připomněla Johnová.

„Každé takovéto vloupání negativně působí na psychiku majitelů, protože jim byl narušen pocit soukromí, a s tímto pocitem se mnohdy vyrovnávají hůře než s ukradenou věcí nebo poničeným vnitřním vybavením,“ dodala policistka.

Policisté v zimním období provádějí pravidelné kontroly chatových oblastí, výjimkou není ani Mělnicko, kde k preventivně pátracím akcím a kontrolám využívají kromě většího počtu nasazených policistů také vrtulník s termovizí a psovody se služebními psy.

jnd