Nový jednací řád mělnického zastupitelstva: pět minut a dost

Záměr místostarosty Mělníka Petra Volfa (Mělničané) na zkrácení délky příspěvků zastupitelů na jejich zasedání se může vbrzku stát realitou.  Počítá s ním návrh nového jednacího řádu mělnického zastupitelstva, jehož schvalování bude na programu jeho nejbližšího zasedání 21. listopadu.

K nápadu, o němž Volf informoval na říjnovém zasedání zastupitelů, zpracoval návrh tajemník úřadu Zdeněk Studený. Zda pro něj však zastupitelé zvednou ruce, je zatím nejisté. V inovovaném dokumentu se počítá se stanovením časového limitu pěti minut pro jednotlivá vystoupení občanů i zastupitelů.

Zastupitel za ČSSD Petr Kowanda na říjnovém jednání zastupitelstva Volfův návrh na omezení časového limitu komentoval slovy: „Možná je třeba dát před každého přesýpací hodiny, abychom to měli přesně změřené. Myslím si, že když někoho práce v zastupitelstvu nebaví nebo mu připadá dlouhá, tak by ji neměl dělat.“

Ani tato ironická poznámka Volfovi nezabránila v úmyslu předložit úpravu řádu zastupitelům. Jak však u nich Mělničan Volf pochodí s dalším svým plánem – omezit i počet jejich vystoupení nejvýše na dvě, je zatím ve hvězdách.

Pikantní na celé je to, že by se redukce dotkla například i předsedy finančního a kontrolního výboru i samotného starosty, které by tak okleštila o čas i v takových případech, jako jsou chystané vyhlášky, rozpočet či územní plán města a další stěžejní dokumenty.

red

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter