V Neratovicích přivítají legendární písničkáře

Hned dvě folkové legendy si budou moci během tohoto týdne poslechnout příznivci tohoto žánru…

Jaroslava „Samsona“ Lenka milovníkům folkové a trampské muziky snad není třeba ani představovat. Tento osobitý přední český písničkář, hudebník, zpěvák a producent. působí na pódiích a v masmédiích v různých sestavách a sdruženích i jako sólista či producent již 44 let. Společně se skupinou Hop Trop a Máci šestkrát vyhrál interpretační Portu, dvakrát autorskou a dvakrát cenu diváků. S Hop Tropem je rovněž držitelem Zlaté Porty a byl vyhlášen Osobností Porty 87 či Rytířem folku 2006. Děti jej znají i z večerníčků kdy složil hudbu i texty k již legendárním medvědům či pohádkám O Vydrýskovi Václava Chaloupka. Má za sebou tisíce hudebních vystoupení jak u nás tak v zahraničí. S Vlastou Redlem, Slávkem Janouškem či kapelou Hop Trop hrál v USA, v Austrálii či na Novém Zélandu.

A nyní zavítá i do neratovického Společenského domu, kde v Malém sále zahraje písničky, které všechny jeho příznivce jistě opět pohladí na duši. A to v úterý 15. května od 20 hodin.

No a v pátek 18. května mohou prožít večer i noc „Pod širákem s Františkem Nedvědem“.

Ani tohoto muzikanta a písničkáře není snad třeba blíže představovat. Spolu se bratrem Janem působili v legendárních Brontosaurech, hráli se Spirituál Kvintetem či pouze společně ve dvou, kdy svého času dokázali vyprodat Strahovský stadion. František měl a má i své vlstní hudební projekty. V „městě chemie“ pro změnu zajraje se známou kapelou PLUS na parkovišti před zdejší hokejovou halou.

I tento koncert, jenž se přetáhne přes půlnoc určitě bude skvělým zážitkem.

mar