FOTBAL: Libiš vysoko vyhrála, Neratovice neuspěly, Pšovka zvládla derby

Libiš završila fotbalový podzim vysokým vítězstvím s Poříčím

Závěr podzimní sezony si fotbalisté a fanoušci Sokola Libiš nemohli přát lépe. Jednomu z favoritů na přední místa krajského přeboru Poříčí nad Sázavou nastřílela Libiš pět branek. Skvělé loučení s podzimním fotbalem.

Sokol Libiš – SK Poříčí n. Sáz. 5:0
Branky:
 30. a 62. Šenkeřík,  55. Očovan, 58. Šobr, 84. Stejskal. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: Malák, Šobr, Novotný, Kolísek, Dušek – Peroutka. Poločas: 1:0.

K vidění byl bojovný fotbal, v němž mohla Libiš dokonce dosáhnout dvouciferného výsledku. Musela by být však ještě lepší koncovka, než byla k vidění. Přitom na těžkém dopoledním terénu začal soupeř z Poříčí slibně, když už v první minutě mohl jít po chytrém lobu do vedení. Ale gól z toho nebyl a překvapivě to bylo od Poříčí na dlouho dobu vše. Tlak na branku hostů střídal útok za útokem a nechyběla řada vyložených šancí. Ovšem povel k změně skóre dal až ve 30. minutě hrající trenér Šenkeřík. Další šance do přestávky už Libiš neproměnila.
Po přestávce však začal její koncert okořeněný i góly. Od 55. do 62. minutě se Libiš trefila hned třikrát a tři body tak byly pojištěny. Poříčí se sice snažilo zaznamenat aspoň čestný úspěch, ale domácí obrana pracovala perfektně. A protože si diváci přáli „bůra“, hráči Libiše jim vyhověli. O pátou branku se v 84. minutě postaral Stejskal, který tak podtrhl konečný účet na 5:0. Se ziskem 33 bodů tak Libiš přezimuje na druhém místě.

Ostatní výsledky 15. kola krajského přeboru: Kutná Hora – Rejšice 3:2 (1:1), Lhota – Semice 5:1 (3:0), Poříčany – Horky n. Jiz. 2:4 (0:1), Slaný – Nespeky 0:1 po pen (0:0), Nové Strašecí – Sp. Příbram 0:6 (0:4), Beroun – Tuchlovice 6:3 (3:1), Hvozdnice – Klíčany 1:3 (1:1).

Sen se ve Velvarech nenaplnil, Neratovice tam padly

Sen, s kterým odjížděly Neratovice do Velvar, vyhrát a posunout se do čela divize A, se nenaplnil. Po sérii tří vítězství Neratovice na hřišti lídra ve Velvarech prohrály 0:2.

Slovan Velvary – FK Neratovice Byškovice 2:0
Branky:
 13. Budějský, 22. Müller. Rozhodčí: Hocek. ŽK: Müller, Kalaš, Tenkl, Holub – Škarecký, Moravec, Ďurinda.ČK:  Holub – Chlumecký. Poločas: 2:0.

Neratovice odjely do Velvar povedený podzim ještě více vyšperkovat. Jenže v přímém souboji o prvenství se střelecky neprosadily ani jednou. Naopak sami dvakrát inkasovaly a to poměrně brzy. Už ve 22. minutě prohrávaly 0:2, ale ani to je neprobudilo k tomu s výsledkem něco udělat. Diváci  viděli vyhrocené utkání, které také přineslo celkem sedm žlutých a dokonce i dvě červené karty – na každé straně jedna. Neratovice se už musely obejít bez Chlumeckého v 11. minutě, když ten byl vyloučen, podle zápisu od rozhodčího, za úmyslné kopnutí do hlavy soupeře v době, kdy nešlo o souboj o míč. Vyloučení se dočkaly i Velvary, ale až v 86. minutě po druhé žluté kartě.  Přesto mohou být v Neratovicích spokojeni, druhé místo po podzimu je určitě velký úspěch neratovického fotbalu.

Ostatní výsledky 15. kola divize B: Motorlet Praha – Český Brod 1:2 po pen. (0:1), Chomutov – Kladno 2:1 po pen. (0:0), Souš – Hostouň 2:1 (1:0), Hrobce – Tatran Rakovník 4:3 po pen (2:1), Česká Lípa – Ostrá 0:3 (0:1), Úvaly – Nový Bor 6:1 (3:1), Meteor Praha –  Louny 2:3 po pen. (1:2).

1. Velvary                                                15  11  0  3    1  25:10  36
2. FK Neratovice Byškovice             15    9  1  2    3  32:21  31
3. Souš                                                    15    8  2  2    3  34:18  30
4. Český Brod                                        15    9  1  0    5  34:19  29
5. Hostouň                                              15    9  1  0    5  30:18  29
6. Úvaly                                                   15    7  4  0    4  25:20  29
7. Ostrá                                                   15    8  1  2    4  27:15  28
8. Kladno                                                15    7  3  1    4  23:17  28
9. Chomutov                                           15    6  3  3    3  30:19  27
10. Motorlet Praha                                   15    8  0  2    5  32:21  26
11. Louny                                                  15    4  3  0    8  24:29  18
12. Český Lípa                                         15    5  1  1    8  18:34  18
13. Meteor Praha                                     15    4  1  1    9  25:32  15
14. Tn Rakovník                                       15    2  0  4    9  15:29  10
15. Hrobce                                               15    1  1  0  13  14:49    5
16. Nový Bor                                            15    0  0  1  14    8:45    1
Kly získaly i skalp druhých Pěčic. V derby byla úspěšnější Pšovka
Poslední kolo podzimu odehrála o víkendu i fotbalová I. A třída, i když stále ještě dvě odložená utkání chybí. Ta budou odehrána o víkendu 25. a 26. listopadu. Odložený zápas mají i Záryby, které se v sobotu vydaly do Mělníka. V okresním derby je tam totiž čekala Pšovka, která za Záryby zaostávala o tři body. Snad i proto se čekal boj a jak to bývá, derby mělo i opět  svoji zvláštnost. I když se tentokrát hrálo mimořádně slušně. Ve vyrovnaném zápase, v němž byly uděleny jen dvě žluté karty,  se ale vždy v závěru prvního i druhého poločasu radovala Pšovka, která měnila skóre a dokázala vyhrát 2:0. Svého soka tak bodově dohnala.
Zajímavý duel se odehrál i na hřišti TJ Kly. Domácí hostili aktuálně druhé Pěčice a i Kly se nakonec mohly radovat. K vidění byl bojovný, ale vyrovnaný zápas. Až do samého závěru prvního poločasu byl bezbrankový stav. Ten Kly změnily až v 44. minutě. Jenže Pěčice neměly v úmyslu prodat svoji kůži lacino, neustále se snažily hrozit z nebezpečných brejků a domácí obrana si na nedostatek práce nemohla stěžovat. Přesto Kly v 67. minutě kapitulovaly. Jenže to byli domácí, kteří dávali více najevo, že o remízu a následné penalty nemají zájem. A tak se stalo, že v 84. minutě Chrdle znovu strhl vedení na stranu svého týmu. V závěrečných minutách už Kly těsné vedení udržely.
Pšovka Mělník – TJ Záryby 2:0
Branky: 40. Pokorný, 83. Vilda. Rozhodčí: Bartůšek. ŽK: 0 – Urban, Šašek. Poločas: 1:0.
TJ Kly – Sokol Pěčice 2:1
Branky: 44. Mihalík, 84. Chrdle – 67. Hubač. Rozhodčí: Glogar. ŽK: Pechar, Dohnal – Václav Novák, Ondřej Novák, Hubač. Poločas: 1:0.
Ostatní výsledky 15. kola I. A třídy: Poděbrady – Uhl. Janovice 5:1 (2:0), Divišov – Český Brod B 3:1 (1:0), Kosmonosy – Luštěnice 3:1 (3:0), Mnichovohradištský SK – Sázava 2:1 (0:0), Velim – Čelákovice 2:0 (1:0), Lysá n. Lab. – Vyšehořovice 3:0 (1:0).
  1. Vyšehořovice                               15  10  2  1    2  36:17  35
2. Pěčice                                          15    8  3  1    3  37:22  31
3. Poděbrady                                   15    9  1  0    5  38:22  29
4. Kly                                                 15    9  0  1    5  35:27  28
5. Kosmonosy                                  14    6  3  0    5  32:23  24
6. Český Brod B                              15    7  0  3    5  31:25  24
7. Čelákovice                                   15   6  1  3    5  38:30  23
8. Divišov                                         15    7  0  1    7  23:29  22
9. Lysá n. Lab.                                 14    6  1  1    6  26:23  21
10. Záryby                                          14    5  3  0    6  24:25  21
11. Velim                                           15    6  0  3    6  25:28  21
12. Pšovka Mělník                            15    6  1  1    7  20:27  21
13. Luštěnice                                    15    6  1  0    8  16:30  20
14. Mnichovohradištský SK            15    3  1  1  10  19:34  12
15. Sázava                                       15    2  2  1  10  18:38  11
16. Uhl. Janovice                             14    2  1  3    8  18:40  11

Vojkovice ani Nelahozeves neudržely nadějné vedení

Tečku za podzimní částí fotbalové sezony udělala i fotbalová krajská I. B třída, ve které máme sedm zástupců z mělnického regionu. To se ale naši zástupcům téměř nepovedlo. Jediným, kdo si připsal tři body, byl Lužec nad Vltavou, který doma deklasoval poslední Mn. Hradiště B šesti brankami. Tři body si připsala i Byšice, když dokázala ve Vojkovicích ve druhém poločase otočit výsledek. Stejně jako Vojkovicím se nedařilo Nelahozevsi. Ta hostila Dolnobousovský SK a v poločase vedla 1:0. Jenže po přestávce třikrát inkasovala a bylo po nadějích. Byl to boj o první místo, ale porážka nakonec sesadila Dynamo na podzimní třetí místo. Ostatní týmy z našeho regionu už na body nedosáhly.

Výsledky 13.kola I. B třídy B: SK Vojkovice – TJ Byšice 2:3 (2:1) 18. Chládek, 45. Stuchlý – 4. Svačina, 57. Obusanya, 87. Hakl, Dynamo Nelahozeves – Dolnobousovský SK 1:3 (1:0) 33. Kubeček (vlastní) – 63. Tomíček, 81. Koštíř, 85. Sedláček, FK Dobrovice B – FC Mělník 2:1 (2:0) 14. Gába, 32. Pitloun – 87. Blahut (pok.kop), ČK: 3 (Dobrovice), Sokol Tišice – Libčice n. Vlt. 1:6 (1:3)    1:6 (1:3) 22. Toman – 7., 44. a 51. Hrdina, 15. Jeřábek,  60. a 67. Paluka, AFK Eletis Lužec – Mnichovohradištský SK B 6:0 (3:0) 8. Kučera, 13. Uher, 32. a 48. Lafek, 55. Kuchař, 78. Hrdlík, Benátky n. Jiz. B – FK Neratovice Byškovice B 2:0 (0:0) 77. Krýda, 80. Zeman, Stará Boleslav – Holubice 1:2 po pen. (1:0).

1. Libčice n. Vlt.                                      13  9  1  1    2  54:22  30
2. Dolnobousovský SK                            13  9  1  0    3  40:19  29
3. Nelahozeves                                       13  9  0  1    3  25:14  28
4. Holubice                                             13  7  2  1    3  35:21  26
5. Lužec n. Vlt.                                       13  7  0  1    5  35:19  22
6. Byšice                                                13  5  3  1    4  28:27  22
7. Dobrovice B                                        13  7  0  0    6  35:37  21
8. Stará Boleslav                                    13  5  1  1    6  30:36  18
9. Benátky n. Jiz. B                                13  6  0  0    7  18:27  18
10. Neratovice Byškovice B                       13  3  2  4    4  15:18  17
11. Vojkovice                                            13  4  2  0    7  19:23  16
12. FC Mělník                                           13  4  0  1    8  18:31  13
13. Tišice                                                  13  2  0  3    8  16:40    9
14. Mnichovohradištský SK B                    13  0  2  0  11  12:48    4