Brandýsko-boleslavský advent 2017

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, 27. listopadu 2017: Letošní advent zahajujeme již v pátek 1. prosince na návsi v Popovicích, kde se vánoční strom rozsvítí za doprovodu slavnostní fanfáry v 18.00.

V soboru 2. prosince proběhne zahájení adventu na Masarykově náměstí v Brandýse nad Labem, od

10.00 nás čeká bohatý program včetně vyhodnocení turistické soutěže Fextovo území, historický jarmark a vánoční dílny pro děti. Vánoční strom se rozsvítí v 17.00. V neděli 3. prosince se těšíme na zahájení adventu na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi, kde budou od 10.00 probíhat vánoční trhy, dále vánoční dílničky pro děti, v průběhu odpoledne vystoupí na pódiu děti z mateřských a základních škol a vánoční strom se rozsvítí v 17.00.

V adventním čase nezapomínáme ani na mikulášskou nadílku. Uskuteční se při Cestě za Mikulášem v zahradě a prostorách vilky v Riegrově ulici v neděli 3. prosince, Čertovském reji na Masarykově náměstí v úterý 5. prosince a na akci Mikuláš aneb Nebe, peklo, ráj v úterý 5. prosince v Rodinném klubu Klíček.

K adventu neodmyslitelně patří i další akce, např. koncerty, z nichž nejpopulárnější je tradiční Vánoční koncert KrisKrosKvintetu ve čtvrtek 21. prosince v kapli brandýského zámku, letos za spoluúčinkování Českého saxofonového kvarteta.

Sobota 9. prosince bude patřit zejména dětem, na nádvoří zámku a v divadelním sále proběhne akce Vánoce na zámku spojená s Brandýsko-boleslavskou vánoční krabičkou pro děti a seniory, nad níž převzal záštitu starosta města Vlastimil Picek. „Advent je dobou pro setkávání. Těším se na setkání s našimi spoluobčany při rozsvícení našich vánočních stromů na návsi v Popovicích, na náměstí v Brandýse i Boleslavi. Vánoční stromy, které letos zdobí obě naše náměstí, jsou krásné a důstojné. Moje poděkování patří nyní těm, kteří pro Vás adventní program připravují,“ říká starosta města Vlastimil Picek a dodává: „Setkáme se i při dalších adventních a vánočních akcích, kterých je v našem městě opravdu hodně, a jsem rád, že v rámci nich pomůžeme i rodinám v tíživé situaci.“

Na vánočních farmářských trzích na Masarykově náměstí, které se uskuteční v sobotu 16. a v neděli 17. prosince, bude zahájen provoz brusliště, na němž budeme bruslit až do března 2018.

Nádvoří brandýského zámku bude ve čtvrtek 21. prosince v 10.00 a v 17.00 místem pro Živý betlém v podání studentů Střední zemědělské školy. Můžete se těšit na hraný biblický příběh v dobových kostýmech a uslyšíte vánoční koledy, které zazpívá pěvecký sbor Slůňata.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter