Mělnický košt již klepe na vinné sudy místních vinařů

Již po pojedenácté se mělničtí vinaři sejdou v krásném historickém centru Mělníka, aby dali všanc svá vína a nechali obyvatele města a širokého okolí „okoštovat“ vše, co skrývají jejich vinné sklepy. V letošním roce bude zvláštní pozornost patřit Ryzlinku rýnskému jehož vzorky bude možno porovnávat. Toto skutečně už tradiční svatovavřinecké setkání s místními vinaři a s mělnickým vínem se letos uskuteční již tuto sobotu 12. srpna od 16 hodin. Zahájení jako obvykle připadne Mělnickým rytířům, kteří celou akci zahájí u kostela sv. Petra a Pavla výstřelem z historického děla. A posléze se budou návštěvníci s degustační sklenkou v ruce procházet mezi jednotlivými místy a za obligátní žetony ochutnávat lahodné produkty vinařů. Návštěvníky samozřejmě čekají rovněž i nejrůznější gastronomické speciality ve stáncích, které budou lemovat Svatováclavskou ulici až k zámku jehož sklepení rovněž nabídne svá skvělá vína. Letošním novinkou bude i další stanoviště k degustaci darů mělnických vinic, radniční dvůr.

Tak jako každoročně nebude chybět hudební program. Na náměstí Míru se proto vystřídá řada muzikantů, kteří přispějí k dobré náladě. A bude to rovně kvalita.

Nejprve zazní lehké groovy a neotřelé covery známých i neznámých písní (Jeremy Saxon, Bob Dylan, Lou Reed, Charlie Hunter, Ben Sidran, Leonard Cohen) zahrané s drivem a nepředstíranou radostí v podání skupiny Jazz Underground, kterou posléze vystřídá alternativní Jablkoň. Dále se představí populární kapela Vltava, která předvede velmi originální sound, směs kytarového bigbítu, jazzu, swingu a funku. A celý hudební program vyvrcholí od 21 hodin koncertem již legendární bluegrassové skupiny Druhá tráva s Robertem Křesťanem. Kromě toho v podvečer se na náměstí Mělničtí rytíři předvedou uvedou historickou scénku „Carlicum Vitae“.

Avšak hlavní roli opět budou mít dary zdejších vinic. Celkem patnáct producentů lahodného moku zde nabídnou své výrobky, a tak bude skutečně z čeho vybírat.

Co říci na závěr? Všichni příznivci dobrého vína či milovníci kvalitní muziky a dobré zábavy, neváhejte… a přijďte! Určitě to opět bude fajn.

mar