Návrat Alenky do říše divů

Slavná Alenka dospěla, ujala se řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas.

O to všem hovoří americký dobrodružný film režiséra Jamese Bobina „Alenka v říši divů: Za zrcadlem“ natočený podle klasické stejnojmenné knihy Charlese L. Dodgsona v loňském roce.

Jak to vše dopadne, to se dozví diváci v mělnickém Letním kině Aušperk tento čtvrtek 10. srpna po setmění. Počasí letošnímu promítání vůbec nepřeje a tak doufejme, že to konečně vyjde a návštěvníci prožijí pohádkový letní večer.

mar