Mělnické podloubí se opět rozezní skvělou muzikou

Hudební setkávání Blues před Dírou se již stalo nedílnou součástí Mělnického kulturního léta. Ne jinak tomu bude i letos. Od 6. července až do téměř konce prázdnin 24. srpna každý pátek večer se na náměstí Míru před známým barem představí výborní muzikanti, kteří zde pokaždé navodí tu pravou letní atmosféru.

Jako první se tento pátek představí skupina, která to tady dokáže vždy pořádně rozjet a už její název něco napovídá. Kapelu Dobré ráno blues band tvoří bluesový zpěvák a profesionální hráč na foukací harmoniku Brynn Stephens, jenž pochází z Los Angeles. Na kytaru hraje Vít Kopecký koncertující po celé Evropě a na bicí i valchu nejvyhledávanější muzikant na tyto nástroje Vladislav Sosna. Kapela slavné bluesové kousky hraje patřičně syrově a svižně, ale i radostně a s osobitým humorem.

Zpěváka a kytaristu Justina Lavashe snad není třeba příznivcům tohoto žánru blíže představovat. Patří ke stálým hostům zdejšího setkání a v klubu Stará Mydlárna je již jako doma. Jeho originální kytarová sóla vždy dokáží přinést skutečný hudební zážitek.

Pianista a zpěvák Tomáš Homuta samozřejmě zde nesmí chybět. Každoročně si zve sem nějaké hosty, kteří bývají překvapením večera. Samozřejmě ani tentokrát tomu nebude jinak. Po roce se do mělnického podloubí vrací další skvělá hudební formace. Repertoár severočeské kapely „Martin Ketner Band“ vychází z blues-rockových kořenů. Koncerty kapely proplouvají od rockových balad až po nadupaný kytarový sound. Autorský repertoár bývá často doplněn blues-rockovými standardy, takže je možno zažít poselství S.R.Vaughana, J.Hendrixe, G.Moora, J.Bonamassy anebo K.W.Shepherda.

Dalším stálým a zejména milým hostem je Petra Börnerová Trio. Původní Duo společný to projekt české zpěvačky Petry Börnerové a jejího manžela slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého se v tomto případě vždy rozšíří. Za bicími se už prakticky zabydlel jejich syn Tomáš jehož skvělá sóla vyvolávají nadšení posluchačů. A ne jinak tomu bude i tentokrát.

Letošním nováčkem v mělnickém podloubí bude soul-bluesová kapela The Simpson Trio, o které by se dalo říct, že swinguje. Její zakladatel Ryan Simpson pochází z Memphisu, kde vyrůstal a byl tak ovlivněn různými druhy hudby od blues, přes rock-a-billy, memphiský soul až po jazz. V Mělníku však není poprvé, neboť se nimi mohli seznámit návštěvníci Mydlárny přesně před rokem

A jak se již stalo tradicí tato setkávání završí sdružení Baťa a Malá parta. Tu kromě všeobecně známého muzikanta tvoří vynikající saxofonista Jarda Jeřábek a neméně skvělý kytarista Tomáš „Elvud” Hádek.

Takže letos opět se nabízí možnost strávit letní večery s přáteli a pohodovou muzikou.

mar