Letní park nabídne skvělou zábavu pro děti i dospělé

Již tradiční Mělnické kulturní léto je v plném proudu. A tak jako v minulých letech se opět otevírá i Letní park plný zábavy, relaxace, tvoření i vzdělávání pro nejmladší návštěvníky. K posezení jistě přiláká zelený trávník pod stromy i kavárna v originálních funkcionalistických prostorách Masarykova kulturního domu. I letos bude také možno zde využít i knihobudku a tak třeba v trávě si přečíst zajímavou knížku.

Avšak nebude to pouhé posezení. Od 27. července až do 2. září bude zde každý všední den probíhat celá řada workshopů kde pod odborným vedením zkušených lektorů si zájemci budou moci zkusit a třeba se i naučit různé tvůrčí aktivity. K dispozici bude i keramická, textilní či sochařská dílna. Dále tvorba z přírodní kosmetiky, malování na hedvábí a vodní hladinu, batikování či výroba placek a odznaků.

Oproti minulým létům se bude ten letošní však trochu lišit. Počet diváků i návštěvníků parku bude omezen nejen vládními nařízeními, ale také kapacitou sálů a improvizované letní scény. Vstup na většinu programů bude proto možný pouze s platnou vstupenkou. Přesto se diváci mohou těšit na řadu koncertů, jenž sem byly přesunuty z náměstí Míru, kde se běžně jinak konaly. Dále to budou divadelní i akrobatická představení, filmové projekce, pohádky a další pořady pro děti. A chybět nebude ani již oblíbené akční scénické čtení LiStOVáNí. Pro zajímavost. To přinese neobvyklou, často fantaskní atmosféru. Romány a novely Miloše Urbana vzbudily velký čtenářský a kritický ohlas nejen u nás, ale i v zahraničí. „Mrtvý holky“ jsou jeho první povídková sbírka s příznačným podtitulem „Deset divných povídek aneb 10 koček ve 3 různých oblečcích!“ Podtitul je víc než přiléhavý, každá z povídek se něčím vymyká, ať už ponurou, téměř gotickou strašidelností. Tak se třeba přijďte „bát“ ve čtvrtek 27. srpna od 19 hodin.

Prostě i letošní Letní park u mělnického kulturního domu nabídne spoustu prázdninové zábavy.

mar