Bude se na jaře tančit?

V tomto období vždy vrcholila plesová sezona. Sály kulturních zařízení i venkovských hostinců se vždy plnily tanečními páry, na podiích hrály kapely různých žánrů a lidé se bavili na mysliveckých, sportovních, hasičských, zahradnických, sokolských či jiných spolkových plesech. Nechyběly ani recesistické akce jako například pyžamový či montérkový ples. Vše vždy vrcholilo maškarním bálem.

Bohužel vleklá epidemiologická krize, se kterou se již téměř rok potýkáme, letos snad poprvé od druhé světové války tomu všemu zabránila. Podobně jako koncertní sály či kina zejí prázdnotou i ty taneční sály. Avšak mnozí pořadatelé neztrácí naději a věří, že se vše v dobré obrátí. K nim patří i pracovníci Společenského domu v Neratovicích. A tak náhradní termíny

plánovaných plesů postupně přesouvají do „neplesových“ měsíců v dubnu až červnu. Jako první je na řadě populární Filmový ples, jenž by se měl uskutečnit 16. dubna.

Doufejme, že v tu dobu se už vlivem příznivých okolností vše vrátí k normálnímu životu a bude možno si vynahradit tak dlouhý a pro mnohé již vyčerpávající společenský půst.

mar