FOTBAL: Neratovice bez bodu, Kly vydřely body, Pšovka vyšla naprázdno

Krize Neratovic pokračuje, nevyhrály už počtvrté v řadě

Krize Neratovic má pokračování. Už počtvrté v řadě nedokázaly vyhrát a v tabulce klesly už na čtvrté místo. O body se tentokrát pokoušely v Hostouni, kde nejen nezískaly ani bod, ale neprosadily se ani střelecky. Navíc právě Hostouň se v tabulce dostala před Neratovice.
Přitom, co se výkonu týče, Neratovice nezklamaly. Už v první čtvrthodince si vytvořily dvě šance, ale jak Ďurinda, tak Kozák v koncovce zklamali. A tak trestali domácí, když Motlík hlavou. Bylo sympatické, že se Neratovice nevzdaly, tlačily se do útoku, ale byla to Hostouň, která orazítkovala břevno neratovické branky. Nakonec se Hostouň dočkala i druhého gólu v samotném závěru prvního poločasu.
Po přestávce začaly Neratovice náporem, moc toužily o korekci výsledku. Do dvou nadějných šancí se dostal střídající Barták, ale ani jemu nebylo dopřáno dát gól.  A tak k změně stavu došlo znovu zásluhou domácích v 59. minutě, kdy se trefil domácí kapitán Marek, který tak upravil na konečných 3:0. Čestný úspěch měl na kopačkách Regner, který po předchozím faulu domácí zahrával pokutový kop. Ovšem nezmar svého týmu završil neproměněnou penaltou. Neratovice možná byly lepším týmem, ale Hostouň byla produktivnější a zaslouženě vyhrála.

Sokol Hostouň – FK Neratovice Byškovice 3:0
Branky:
 17. Motlík, 45. Hájek, 60. Marek. Rozhodčí: Melničuk. ŽK: Kabele – Šulc. Pajkrt, Regner. Poločas: 2:0.

Výsledky 11.kola divize B: Chomutov – Hrobce 5:0 (2:0), Motorlet Praha – Tn Rakovník 2:0 (0:0), Úvaly – Česká Lípa 2:1 po pen. (1:1), Souš – Ostrá 2:1 (1:0), Velvary – Kladno 2:0 (1:0), Meteor Praha – Nový Bor 3:0 (1:0), Louny – Český Brod 1:2 (1:2).

Libiš vydolovala doma jen bod, nezvládla penalty

Po vítězství v Berouně, hostil Sokol Libiš před utkáním jedenáctou Hvozdnici a přiznejme si, že se doma s plným bodovým ziskem počítalo. Jenže nakonec bylo všechno jinak. Libiš se musela spokojit jen s jedním bodem a na vedoucí Horky nad Jizerou už tak ztrácí tři body.
Utkání začalo podle předpokladů, Libiš si vytvořila herní převahu, ale s postupem času ji neproměněné šance začaly deprimovat. Celý první poločas se Libiš proti soupeři gólově neprosadila, a tak to byla Hvozdnice, která šla minutu před přestávkou do vedení.
Domluva v kabině pomohla, hráči Libiše si vzali slova trenéra k srdci a v rozmezí tří minut mezi 55. a 58. minutou dokázala Libiš otočit. Jenže přišla chyba v obraně a Mráz z týmu hostů svým druhým gólem vyrovnal. A protože do konce utkání se stav nezměnil, rozhodovaly o druhém bodu penalty. V nich Libiš propadla, když z pěti šancí proměnila jen dvě.

Sokol Libiš – SK Hvozdnice 2:3 po penaltách
Branky:
 55. Šenkeřík, 58. Prieložný – 44. a 68. Mráz. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: Očovan, Pešek – 0. Poločas: 0:1. Penalty: 2:3.

Ostatní výsledky 11. kola krajského přeboru: Kutná Hora – Poříčí n. Sáz. 0:1 (0:1), Horky n. Jiz. – Rejšice 3:0 (0:0), Slaný –  Klíčany 3:2 po pen. (1:2), Nové Strašecí – Beroun 0:3 (0:1), Semice – Nespeky 0:1 (0:1), Lhota – Sp. Příbram 1:2 po pen. (1:0), Poříčany – Tuchlovice 1:3 (1:0).

Tišice vedly už o čtyři branky, přesto se musely bát o vítězství

Důležité první vítězství za tři body si připsali fotbalisté Sokola Tišice, které se postaraly o největší překvapení kola. Tišičtí dokázali doma zdolat ještě nedávného lídra I. B třídy Holubice. A jejich cesta za vítězstvím byla impozantní. Už po prvním poločase vedli 4:0. Jenže ve druhém poločase polevili a soupeř málem vyrovnal. Třetí gól vstřelil v 83. minutě, naštěstí pro Tišice, se soupeř na vyrovnání už nezmohl.
Hrála se i dvě derby. Vojkovice s béčkem Neratovic po bezbrankovém výsledku vyhrály až po penaltách a FC Mělník si přivezl z Byšic vysoké vítězství 5:0, když Byšice dohrávaly bez dvou vyloučených hráčů. Domácího prostředí k vítězství využil Dynamo Nelahozeves (1:0) a Lužec. Ten soupeři ze Staré Boleslavi nastřílel čtyři góly.

Výsledky 9. kola I. B třídy: SK Vojkovice – FK Neratovice Byškovice B 1:0 po penaltách (0:0), TJ Byšice – FC Mělník 0:5 (0:2) 3. Vernek, 21. Jiskra, 46. a 49. Veselý,  61. Blahut, Dynamo Nelahozeves – Benátky n. Jiz. B 1:0 (1:0) 43. Krejza, AFK Eletis Lužec – Stará Boleslav 4:0 (2:0) 10. Uher, 23. a 56. Kučera, 74. Kuchař, Sokol Tišice – Holubice 4:3 (4:0) 17. a 23. Novák, 33. a 41. Dokoupil, Libčice n. Vlt. – Dolní Bousov 5:3 (3:1), Dobrovice B – Mnichovohradištský SK B 6:2 (2:0).

12. Stará Boleslav                              9  3  0  0  6  15:31    9
13. Tišice                                             9  1  0  2  6    9:21    5
14. Mnichovohradištský SK B           9  0  1  0  8    7:36    2
Kly vydřely tři body, Záryby jen dva. Pšovka opět vyšla naprázdno

Z trojice zástupců Mělnicka v 11. kole fotbalové I. A třídy měly relativně nejslabšího soupeře Kly, které hostily poslední Sázavu. Ta dokonce více jak polovinu utkání hrála po červené kartě v deseti, přesto Kly dokázala pořádně potrápit. Ty šly už v 6. minutě Miřatským do vedení, jenže už v 15. minutě bylo vyrovnáno. Až v úvodu druhého poločasu se Kly vrátily do vedení a když v 60. minutě Šmíd zvýšil na 3:1, nikdo o vítězství nepochyboval. A také se tak stalo. Jak se ale ukázalo, jen Kly nakonec dosáhly na plný bodový zisk.
Fotbalisté Sokola Záryby sice měli také výhodu domácího prostředí, jenže nezačali dobře. Dokonce v samotném závěru utkání museli zachraňovat remízu a vynutit si tak penaltový rozstřel. Po bezbrankovém poločase si Český Brod B vybojoval ve druhém poločase dvoubrankový náskok. Až v 84. minutě se probudil domácí Voštiar a v 90. minutě i Šulc, který vyrovnal na 2:2. Chuť dávat góly přišla právě včas, i proto Záryby uspěly i při všech pokutových kopech, které jim zajistily druhý bod.
Nejhůře dopadla Pšovka Mělník. I ta měla výhodu domácího trávníku, jenže na Luštěnice zjevně nestačila. Na svém kontě má jen tři výhry a stále více si upevňuje postavení v sestupových vodách.

TJ Kly – Kavalier Sázava 3:1
Branky:
 6. Miřatský, 47. Kympl, 60. Šmíd – 15. Kozák. Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: Studený – Burcev, Kozák, Chuchla, Král. ČK: Švec (Sáz.). Poločas: 1:1.

TJ Záryby – Český Brod B 3:2 po penaltách
Branky:
 84. Voštiar. 90. Šulc – 59. Skořepa, 76. Šťastný. Rozhodčí: Vyhnal. ŽK: T. Vytlačil, D. Vytlačil, Urban, Šulc – Skořepa, Gajdasz. ČK: D. Vytlačil (Záryby). Poločas: 0:0. Penalty: 5:3.

FK Pšovka Mělník – So Luštěnice 0:2
Branky:
 17. Hrdlička, 58. Holčapek. Rozhodčí: Sandev. ŽK: Beneš, Dvorný – Horák, Fidrich, Lasák, Kopa, Řezáč. Poločas: 0:1.

Ostatní výsledky 11. kola I. A Třídy: Poděbrady – Čelákovice 2:0 (1:0), Divišov – Vyšehořovice 0:2 (0:2), Kosmonosy – Velim 3:1 (2:1), Uhlířské Janovice – Pěčice 2:3 po pen. (2:1), Mnichovohradištský SK – Lysá n. Lab. 2:6 (0:5).

1. Vyšehořovice                           11  7  2  1  1  29:12  26
2. Pěčice                                    11  7  2  1  1  29:14  26
3. Poděbrady                             11  6  1  0  4  23:19  20
4. Kosmonosy                            11  5  2  0  4  27:19  19
5. Kly                                         11  6  0  1  4  24:18  19
6. Český Brod B                         11  5  0  3  3  23:19  18
7. Záryby                                   11  4  3  0  4  21:20  18
8. Luštěnice                               11  5  1  0  5  13:19  17