Pozor na neznámé lidi, varují strážníci zejména seniory

Podle Městské policie Mělník v posledním období narůstají snahy zlodějů a podvodníků okrást obyvatele města, zejména starší věkové kategorie.

Devadesátiletá obyvatelka mělnického sídliště Podolí oznámila městským policistům nepříjemný zážitek s mužem převlečeným za montéra, který po ní chtěl půjčit papír a tužku a mobilní telefon. Jak později zjistila, vůbec z něj nevolal. Obezřetná seniorka muže nepustila do svého bytu a informovala strážníky. „Už víme, že do těchto míst máme více směřovat hlídky a dělat další opatření společně s Policií ČR,“ řekl ředitel Městské policie Mělník Ladislav Hošmánek.

Podle městských policistů je dobře, že se jim lidé s podobnými příběhy svěřují. Nevadí jim přitom, když jde o pouhé nedorozumění jako v případě nevidomého muže ze Slovan, který se obával cizích lidí, kteří s ním chtěli řešit stavební spoření. „Je na tom pozitivní, že ti lidé okamžitě reagují a volají nám na číslo 156,“ míní Hošmánek. Podobných telefonátů městští policisté v uplynulých dnech zaznamenali přes deset. „Naštěstí zatím nedošlo k větším škodám ani ublížení na zdraví,“ pochvaluje si Hošmánek.

Seniory před cizími lidmi, kteří mohou být nebezpeční, varuje také obecní úřad Kly. „Přibývá pokusů se dostat do nemovitostí pod záminkou různých revizí, kontrol, nabídek, nebo omylů. Je předvánoční čas a zloději využívají různých záminek, jak se do nemovitostí dostat,“ uvádí na svých webových stránkách s tím, že již zaznamenal pokus o vloupání. „Prosíme zejména seniory, pokud nikoho nečekáte, raději vůbec neotvírejte a zamykejte i přes den,“ dodávají kelští úředníci

jnd