Vystoupení dětí z mělnických mateřských škol zahájilo vánoční trhy

Ke stánkům a betlému stojícímu pod vánočním stromem na náměstí Míru budou až do neděle lákat hudební vystoupení i pohádky pro děti.

Stovky lidí dnes v chladném dopoledni zamířily do centra Mělníka. Pásmo písniček a tanečků v podání dětí z mělnických mateřských škol zde zahájilo letošní ročník Mělnických vánočních trhů, které uspořádalo mělnické kulturní centrum Mekuc.

Kromě nákupu dárků, vánočního zboží a různých pochoutek zde mohou obyvatelé i návštěvníci města až do neděle navštívit doprovodný kulturní program. V seznamu vystupujících najdete děti z mělnických základních škol a základní umělecké školy i hostující kapely a muzikanty. Dnes se na scéně představí Hynek Tomm a Vlasta Horváth s kapelou.

V sobotu mohou návštěvníci trhů po celý den obdivovat řemeslnou zručnost lidí, kteří se věnují oborům, jejichž zlatý věk už je dávno pryč – představí se kovář, šlejfíř, sítař, tesař či písař. Na scéně vystoupí soubory Milvus, Podřipský žesťový kvinet, Plzeňský Mls a děti může přilákat pohádka Královna Vánoc.

V neděli bude scéna patřit Cirkusu Žebřík a jeho pohádce Jak Kašpárek zachránil Vánoce, na pódiu se dále vystřídají Musica Canora, Trativod a Maranatha Gospel Choir.

Součástí programu Mělnických vánočních trhů je i Vánoční dílnička v nedaleké galerii Ve věži – její návštěvníci si zde se svými dětmi mohou vyrobit vánoční dekorace, ale i vizitky či krabičky na dárky. Po dobře vykonané práci se mohou pokochat pohledem na předvánoční město z výše pátého patra galerie.

jnd