Městská policie před Vánoci posiluje hlídky v centru

Zvýšený dohled nad bezpečností v ulicích města slibují mělničtí strážníci. Zajistit by ji měly společné hlídky s policejním psovodem i rozšíření kamerového systému.

Společná hlídka městských strážníků s policejním psovodem podle ředitele mělnické městské policie Ladislava Hošmánka nyní prochází centrem města denně po 16. hodině, tedy v době před uzavřením obchodů. „V té době s tady dělo nejvíc nekalostí,“ řekl Hošmánek. Obchodníci si podle něj zvýšenou aktivitu strážníků pochvalují, jejich práce navíc přináší konkrétní výsledky.

Jako příklad šéf mělnických strážníků uvádí událost z pondělka tohoto týdne, kdy organizovaná skupina zlodějů z obchodu na náměstí Karla IV. odcizila zboží v hodnotě asi 10 tisíc korun. „Jednoho pachatele s nám podařilo hned druhý den zadržet,“ pochvaluje si Hošmánek. Zloděj se totiž podle něj vrátil do blízkosti místa činu, kde jej lidé poznali.

„Bylo to trošku divoké,“ konstatoval Hošmánek, jehož podřízení delikventa předali státní policii. Muž se při výslechu doznal,  proto mu policisté sdělili obvinění a bude stíhán ve zkráceném řízení. „Je to taková první vlaštovka,“ prohlásil Hošmánek.

Městská policie si slibuje zvýšení bezpečnosti v ulicích Mělníka také od rozšíření městského kamerového systému. „Ještě do konce letošního roku jej posílíme o jednu kameru, takže budeme celkem čítat deset pevných kamerových bodů a dvě mobilní kamery,“ dodal Hošmánek.

Do tohoto čísla přitom ani není započítána další nová mobilní kamera, jež bude umístěna na právě zrekonstruovaném židovském hřbitově. Městská policie ji sice bude mít ve správě, ale nebude pořízena z prostředků města a nebude napřímo včleněna do jejího kamerového systému.

jnd