Kraj je partnerem Mezinárodního festivalu SOUNDTRACK PODĚBRADY

Středočeský kraj podpořil první ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK PODĚBRADY, který se bude konat ve dnech 24. až 27. srpna 2017 v Poděbradech. Ze svého rozpočtu kraj uvolnil na pořádání tohoto jedinečného festivalu celkem 4 miliony korun. 

Čtyřdenní Mezinárodní festival SOUNDTRACK PODĚBRADY je jedinečný nejen svým zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek. Je určen všem generacím a každý tu nalezne svůj žánr.

„Naše partnerství na pořádání festivalu je víc než jasné. Je to skvělá propagace našeho regionu a podpora kultury i kulturního dění mimo metropoli České republiky. Velmi rádi jsme ho podpořili, protože svým rozsahem a obsahovou náplní se vyrovná obdobným festivalům pořádaným v zahraničí. Jeho situování do lázeňského města je úžasné. Lázeňství má v Poděbradech už mnohaletou tradici a my ji chceme tímto výjimečným projektem podpořit. Doufám, že se stane jedním z vrcholů letošní lázeňské sezony,“ sdělila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Festival podobného zaměření v České republice neexistuje. Vloni jeho nultý ročník navštívilo přes patnáct tisíc návštěvníků a letos jich pořadatel SOUNDTRACK FESTIVAL a.s. očekává během čtyř dnů kolem šedesáti tisíc. Pozvání na jeho výjimečný program přijala také řada významných osobností kulturního i politického života.

„Festival cílí na celou rodinu a skutečně na návštěvníky všech generací, od dětí přes teenagery až po zralé publikum. Veřejnosti nabídne bohatý kulturní a doprovodný program zdarma nebo jen za symbolické vstupné bez nutnosti zakoupení akreditací,“ upřesnil náměstek pro oblast kultury Daniel Marek (Nezávislí Středočeši).

Termín konání festivalu byl podle organizátorů zvolen záměrně během posledního prázdninového víkendu. Rodinám s dětmi se tak naskýtá možnost prožít společný víkend před začátkem nového školního roku a vybrat si z žánrově rozmanitého programu festivalu. Připraveno je hned několik velkých koncertů – světové i české premiéry.

Aktuální novinkou je koncert kapely Lucie, která vystoupí 24. 8. 2017 se speciálním programem LUCIE ve filmu. Bude to jediný koncert skupiny v letošním roce. Ve světové premiéře bude na festivalu v pátek 25. srpna 2017 uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P.Muchowa – The Antagonists. V sobotu se pak návštěvníci mohou těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho. Vystoupí s Filharmonií Hradec Králové v sobotu 26. 8. 2017. Je to první a jediné vystoupení v ČR. Podrobný program festivalu je zveřejněn na: http://soundtrackfestival.cz/program

„Jsme přesvědčení, že společným partnerstvím Středočeského kraje a festivalu SOUNTRACK přispějeme ke spokojenosti návštěvníků Středočeského kraje a k propagaci dobrého jména Středočeského kraje,“ uzavřela hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Odkaz k PROGRAMU akce – Soundtrack Program 2017