Les plný duchů a lampionový průvod

V pondělí 4.11. jsme již tradičně uspořádali v naší mlazické školce lampionový průvod. Počasí zpočátku nebylo ani trochu přívětivé, přesto se nás letos sešlo opravdu mnoho a záplava lampionků i halloweenských převleků hrála všemi barvami.

V 17 hod byl sraz u brány MŠ, chvilku po té se osvětlené procesí vydalo na pochod stmívajícími se uličkami Mlazic. Už po cestě číhali na děti rozdivočelí bubáci, jeden z nich se dokonce ukrýval v popelnici. Zdaleka nejtěžší úkol čekal děti až na školkové zahradě, v lesíku, který po tmě „ožil“. Vzrostlé borovice poskytly pro tento podvečer útočiště nejrůznějším stvůrám. Ve stínech stromů se ukrývali hroziví pavouci, netopýři, duchové i kostlivci. Cestu přes začarovaný les ukazovali dětem dýňoví strašáci a zapálené svíčky, což umocňovalo celkovou atmosféru. Záludnou stezku odvahy nakonec zvládli úplně všichni, ti nebojácní dokonce bez doprovodu rodičů.

Za prokázanou odvahu čekalo na všechny zúčastněné malé pohoštění pod širým nebem. Paní učitelky napekly chutné halloweenské dobroty a pan školník obsluhoval gril s buřtíky. Po celé zahradě se linula vůně svařeného vína a vinného moštu, díky sponzorskému daru vinařství Vondrák, za který velmi děkujeme.

I přes počáteční rozmary počasí se nakonec celá akce velmi vydařila a už teď se těšíme na příště.

Vážíme si pomoci spiklenců, kteří se podíleli na strašidelné výzdobě, a proto bychom rádi touto cestou poděkovali rodinám Florusových, Vegrichtových, Novákových, Zákorových, Bardových a Veselých.

Za kolektiv MŠ napsala Mgr. Hana Doušová

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter