FOTBAL: Derby, Pšovka vyhrála, Nelahozeves první

Derby v Zárybech vyhrály Kly. Pšovka utíká z propasti

Fotbalové derby má vždy jiné kouzlo než normální zápas a v utkání TJ Záryby s TJ Kly mělo být obdobné. Naposledy se tyto týmy střetly v sezoně 2014-2015 a v obou případech byly úspěšnější Záryby.  Poprvé se spolu střetly v I. A třídě o víkendu a přestože Záryby měly výhodu domácího prostředí, prohrály 1:3 i když byl k vidění vyrovnaný duel. Jenže Kly byly jediné, kdo v prvním poločase skóroval a mohl do druhého poločasu nastoupit v klidu. Rozhodnutí ale přišlo v 52. a 53. minutě, kdy Kly přidaly dvě branky a vedly už 3:0. Záryby se sice v 57. minutě prosadily kontaktním gólem, ale na víc už neměly sil.
Úspěšné vystoupení venku předvedla i Pšovka Mělník. Ta byla soupeřem Uhlířských Janovic, proti kterým měla šanci svůj náskok před tímto soupeřem ještě navýšit. A Pšovka toho dokonale využila. V první čtvrthodince sice svůj tlak brankami nevyjádřila, ale během dalších pěti minut byla úspěšná dvakrát, vždy z pokutových kopů za předchozí fauly. Janovice sice v 84. minutě vykřesaly naději, ale Vilda zisk tří bodů pojistil v 90. minutě třetím gólem. Pšovka tak zaznamenala třetí vítězství v řadě  a sestupové propasti se tak znovu vzdálila.  Další šanci bude mít už v sobotu 18. 11. od 13:30 doma, kde bude v derby hostit Záryby.

TJ Záryby – TJ Kly 1:3
Branky:
 57. Přibyl – 32. a 52. Dohnal, 53. Miřatský. Rozhodčí: Doubrava. ŽK: Šašek, Soukup, T. Vytlačil – Doubek, Chaloupka. ČK: D. Vytlačil (Záryby). Poločas: 0:1.

Uhlířské Janovice – Pšovka Mělník 1:3
Branky:
 84. Vedral – 16. Dvorný, 21. Trnka, 90. Vilda. Rozhodčí: Hron. ŽK: Strnad, Randliszek, Zadražil, Vedral – Trnka.ČK: Randliszek (Uhl. Janovice). Poločas: 0:2.

Ostatní výsledky 14. kola I. A třídy skupiny B: Vyšehořovice – Velim 2:0 (1:0), Čelákovice – Kosmonosy 1:2 po penaltách (0:0),  Pěčice – Lysá n. Lab. 2:1 (0:0), Luštěnice – Mnichovohradištský SK 1:0 (0:0), Sázava – Divišov 3:2 po pen. (1:2), Český Brod B – Poděbrady 1:0 (1:0).

Nelahozeves potvrdil své prvenství až ve čtvrté minutě nastavení

Zástupci Mělnicka nasbírali v předposledním kole fotbalové I. B třídy deset bodů, což lze považovat za průměrný zisk. Překvapivě největší práci měl lídr I. B třídy Dynamo Nelahozeves. Ten bojoval o body v Mnichové Hradišti s tamním béčkem a protože je v tabulce jasně poslední byl Nelahozeves jasným favoritem. Jenže koncovka byla žalostná. Už se schylovalo k penaltovému rozstřelu, když  ve čtvrté minutě nastavení zachránil Dynamo Krejza, který jediným gólem zajistil tři body.
Výhodu domácího prostředí měl FC Mělník, který proti Benátkám zajistil tři body už v první poločase, kdy vstřelil tři góly. Nejvíce branek bylo k vidění v derby Byšice – Tišice. Hosté sice dokázali na rychlý gól Zámečníka už ve 13. minutě odpovědět Laudou, jenž pak inkasovali dalších pět gólů a domů odjeli s debaklem.  Bod si doma připsala i rezerva Neratovic. Ta sice dvakrát vedla, ale závěr zápasu nezvládla, když prohrála i v penaltovém rozstřelu. Na body tentokrát mohly zapomenout Vojkovice (0:2) a Lužec, který prohrál v Holubici 1:3.

Výsledky 12. kola I. B třídy B: Mnichovohradištský SK – Dynamo Nelahozeves 0:1 (0:1) 90+4 Krejza,Dolnobousovský SK – SK Vojkovice 2:0 (1:0), TJ Byšice – Sokol Tišice 6:1 (4:1) 9. a 15. Zámečník, 28. a 71. Čurda, 37. Jiří Lauda, 90. Tumbas – 13. Petr Lauda, FC Mělník – Benátky n. Jiz. B 4:2 (3:0) 20. a 47. Martin Veselý, 33. Michal Veselý, 44. Antoš – 55. Šahini, 67. Langšádl, FK Neratovice Byškovice B – Stará Boleslav 2:3 po pen. (1:0) 24. Kozák, 84. Lovíšek, Holubice – AFK Eletis Lužec 3:1 (2:0) 69. Kučera, Libčice n. Vlt. – Dobrovice B 5:3 (3:1).

1. Nelahozeves                               12  9  0  1    2  24:10  28
2. Libčice n. Vlt.                              12  8  1  1    2  47:20  27
3. Dolnobousovský SK                  12  8  1  0    3  36:18  26
4. Holubice                                      12  7  1  1    3  34:20  24
5. Lužec n. Vlt.                                12  6  0  1    5  29:18  19
6. Byšice                                         12  4  3  1    4  25:25  19
7. Dobrovice B                               12  6  0  0    6  33:36  18
8. Neratovice Byškovice B           12  3  2  4    3  15:16  17