Na Swingovém večeru zazní mezinárodní projekt dvojice hudebníků

Poslední z letošního cyklu Swingových večerů, jenž kromě prázdnin probíhaly vždy první středu v měsíci, se uskuteční přesně na „mikuláše“ 5. prosince od 19.30 hodin.

Do hudebního sálu mělnického Masarykova kulturního domu se po více jak roce vrací dvojice skvělých muzikantů, jenž dokáží svými svěžími rytmy posluchačům doslova rozproudit krev.

Petr „El Pulpo“ Smetáček je skladatelem, aranžérem, multi-instrumentalistou, kapelníkem souborů LOS RUMBEROS, textařem, a v neposlední řadě též lektorem. Natočil řadu nahrávek z nichž ta úplně první „Afro Cuban Suite“, je zároveň vůbec prvním českým autorským nosičem v žánru označovaném jako „salsa“. Na tu se Petr specializuje, ovšem s chutí se zapojuje do projektů odlišných zaměření, zejména klasických či jazzových. Slýchat ho možno v četných sestavách na pódiích domácích i zahraničních (Francie, Německo, Rakousko či Slovensko). Napsal také dvě knižní práce: „Afro-kubánská hudba aneb mnoho příchutí salsy“ a „Salsové hrátky“. Od roku 2015 je členem našeho předního salsového tělesa MEZCLA ORQUESTA a od letošního jara učí na ZUŠ Slaný. Je třeba ještě dodat, že byl žákem dalšího fenomenálního klavíristy Karla Růžičky st.

Peruánský hudebník Carlo Abanto Zegarra se specializuje na tamní tradiční nástroje jako jsou perkuse či andské flétny. V České republice spolupracuje s různými soubory a orchestry.

Tito skvělí muzikanti vytvořili komorní duo, ve kterém se naplno projevuje přirozená souhra pramenící ze společného hudebního porozumění neboť je to výsledek jejich dlouholeté spolupráce. Jelikož se oba ve své praxi věnují různým žánrům, nechávají též v repertoáru tohoto nového projektu prostor více hudebním jazykům, převážně však jim oběma blízké latinsko-americké hudbě prolnuté s jazzem. Avšak kromě klavíru a perkusí zazní během vystoupení i andské flétny, které ještě více podbarví zdejší atmosféru.

Určitě to bude další pohodový večer a návštěvníci si opět užijí kvalitní muziky jako po celý rok při těchto hudebních setkáních. A pak nezbude, nežli se těšit na ty v příštím roce…

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter