Další putování za vínem s mělnickými vinaři

Už pojedenácté se uskuteční tradiční jarní setkání s mělnickými vinaři a jejich produkty, které je již známé jako „Vinná noc“…

V letošním roce se termín opět posunul o týden dříve. A to na sobotu 21. dubna kdy od 16 až do 22 hodin budou představena zejména mladá vína ročníku 2017. I letos bude hlavním centrem náměstí Míru kde bude soustředěná nabídka jednotlivých vinařství v dřevěných stáncích po celém jeho obvodu. Novinkou bude i stánek s kolekcí výhradně červených vín z produkce místních vinařů.

Avšak i Zámek Mělník své návštěvníky uvítá tradičně na nádvoří i ve sklepeních, kde atmosféru podtrhne živá cimbálová muzika. Svatováclavská ulice vedoucí z náměstí k zámku zase nabídne pestrý sortiment občerstvení, které určitě přijde k chuti všem degustátorům darů vinic. A jelikož měsíc duben je znám svým „aprílovým počasím“ bude pro návštěvníky opět k dispozici rozměrný párty stan s lavičkami a stoly umístěný na výše zmíněném náměstí. Další letošní novinkou bude předprodej obligátních skleniček s logem a ročníkem akce společně se žetony již několik dní předem. Snaha pořadatelů je odstranění dlouhých front před stánky s jejich distribucí. Oproti loňsku nebudou chybět ani hudební produkce. Kromě výše uvedené cimbálové muziky se v párty stanu na náměstí uskuteční od 20 hodin vystoupení hudební formace „Hudba Tvýho fotra Blues Band“. Kapela hrající písňové standardy a chicagskou hudbu ve stylu 50. až 70. let minulého století tak určitě přispěje ke skvělé atmosféře, která k tomuto setkávání neodmyslitelně patří.

A tak co návštěvníkům ještě přát… Dobrou chuť s neméně dobrou mírou a ať i to nebe je všem nakloněno.

mar