V rozjetém okresním přeboru Mělnicka nebude nouze o překvapení

Jak jsme už jsme upozorňovali naše čtenáře v závěru loňské sezony okresního fotbalového přeboru Mělnicka na změnu týkající se počtu startujících mužstev (snížení ze šestnácti na čtrnáct – pozn.red.), tak se i v té nadcházející stalo!
Nešlo o žádný kotrmelec, ale o návrat k osvědčené praxi, nicméně nedá se v těchto souvislostech říct: čeho moc, toho příliš. V loňském ročníku jsme se v drtivé většině zápasů přesvědčili, že startujícím celkům i rozšířený přebor nebral dech, ale naopak mnohé z nich demonstrovaly, že chytily ten druhý! Obraťme list za nedávnou minulostí. Ten nedávno odstartovaný 2017-2018 hned od prvních kol naznačil, že v něm nebude v žádném případě nouze o řadu překvapivých výsledků! To chce samozřejmě výmluvné důkazy, ty, které nemusíme skalním příznivcům tady rekapitulovat.

Na startovní čáře se tentokrát naproti minulosti neobjevil žádný jednoznačný favorit. Nejlépe si prozatím vede exbétřídní Labský Kostelec, pro který byl jedním z prvních prubířských kamenů zápas s Vysokou, tedy s týmem rovněž ještě nedávno hrajícím B. třídu. Ta si nedělala se startem těžkou hlavu a vítězila, když za zmínku stojí její derby se Slavií Velký Borek, která spadla z B. třídy. Vysoká vyhrála 4:3 po penaltové rozstřelu, když po normální hrací době svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Za aktuálně vedoucími celky jsou podle očekávání mužstva, která do lepší společnosti OPM určitě patří. Stačí pohled na tabulku. Netušíme sice, jak pro koho, ale pro nás je prozatím nepřehlédnutelný start Sokola Dolní Beřkovice, který se v loňské sezoně zachránil v OPM doslova „za pět minut dvanáct“. Více jsme očekávali od jednoho v minulém ročníku horkých kandidátů na postup do B. třídy všestudské Viktorie, která ale odjela v 2.kole z Hořína bez bodu, když prohrála 2:1. Sledujeme i počínání libišské rezervy, která dlouhodobě patří mezi přední celky soutěže. Myslíme si, že tahle parta má opět na to, aby se umístila v horních patrech tabulky. Totéž by mělo platit i pro Mšeno, i když to do soutěže vkročilo trochu rozpačitě.

Na dně tabulky pak prozatím figurují týmy Horních Beřkovic, Obříství a zárybské rezervy, které zatím hledají samy sebe!

To co bylo napsáno výše nelze v žádném případě brát tak, že v tomto duchu se odehraje zbytek ročníku, ale jako ohlédnutí za tím, jak se tomu či onomu mužstvu povedl vstup do další kapitoly OPM. Nezlobili bychom se, kdyby probíhající ročník i nadále pokračoval ve stejném duchu a pokud možno nabídnul další várku neočekávaných rezultátů! Stejně tak nám nesmí uniknout ani názory těch, kteří už ve spojení s touto soutěží už něco zažili: „Viděl jsem několik utkání a z mého pohledu má přebor slušnou fotbalovou kvalitu,“ svěřila se nám se svými postřehy legenda mělnického FC Željko Filipovič. „S jeho názorem nelze než souhlasit a můžeme jen dodat, že v tom letošním chceme odehrát rozhodně důstojnější roli než v tom předcházejícím,“ shodli se trenér Sokola Dolní Beřkovice Petr Štěpánek s šéfem klubu Emilem Vašíčkem.

(str)