Úspěchy děvčat v sedle

Děvčata z Jezdeckého klubu Mělník se na českých kolbištích letos prezentují skvělými výsledky. Od února každý víkend vybírají závody s tou největší konkurencí, aby byly motivovány k maximálním výkonům, a přesto velmi často obsazují přední místa a vítězí.

Není výjimkou, že jeden víkend ovládnou i sedm soutěží. Díky tomu už všechna mají splněna kvalifikační limity pro účast na mistrovství ČR ve svých kategoriích a jsou vpředu v žebříčcích prestižních seriálů – například v seriálu Channel star.

Nejmladší, jedenáctiletá Karolína Prušáková, je druhá v Pony younger. Na pátém místě je dvanáctiletá Aneta Červená. Patnáctiletá Veronika Beníšková je čtvrtá v Little pony, stejně jako její vrstevnice Markéta Miková v Pony older. V tomto seriálu – v kategoriích pro velké koně v kategorii dětí – vede třináctiletá Eliška Hasnedlová a Aneta Červená si drží čtvrté místo. Kategorii junior s velkým náskokem ovládá Markéta Miková a třetí je šestnáctiletá Denisa Ryndová.

Děvčata se s velkými koňmi i letos zaměřují na extraligu parkurového jezdectví – Český skokový pohár. Pro zrušení Martinického kola se bohužel Markéta Miková a Aneta Červená mohly zúčastnit pouze jediného kola, které se konalo poslední květnový víkend v Hradištku u Sadské, jako Velká cena Kolína. Zde zazářila Markéta Miková, když po rozeskakování finálové soutěže Czech junior cup obsadila druhé místo, za loňskou vítězkou Annou Novak, a drží si díky tomu v žebříčku mladších juniorů čtvrté místo. Aneta „je ve hře“ na dvanáctém místě.

Denisa Vegrichtová letos prvním rokem patří věkem do kategorie mladých jezdců, zaměřuje se tedy na speciální soutěž pro jezdce do 25ti let. Té se podařilo vyjet na Velkou cenu Brna pouze na finálovou soutěž, kde obsadila sedmé místo a na něj navázala v Hradištku v dramatickém rozeskakování místem třetím, hned za jezdci o šest let „zkušenějšími“, Barborou Tomanovou a Jiřím Zwingerem, což ji posunulo na čtvrté místo ve výsledkové tabulce seriálu.

Mest.

Miková Markéta-3