Na trať u Kralup nad Vltavou sjelo auto, vlaky nejezdily

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 19. srpna (ČTK) – Na železniční trať vedoucí z Velvar do Kralup nad Vltavou na Mělnicku sjelo dnes ráno nedaleko obce Malá Bučina osobní auto. ČTK to řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Čtyři ranní vlaky nahradily autobusy, provoz byl podle webu Českých drah obnovený kolem 11:00.

„Řidička měla podezření na poranění krční páteře, dali jsme jí ochranný límec a předali do péče záchranářů,“ uvedla mluvčí. Hasiči teď vozidlo s pomocí jeřábu z trati vyprošťují, aby mohl být obnoven provoz vlaků.

Nehoda se podle mluvčího středočeské policie Pavla Truxy stala nedaleko železničního přejezdu. „Řidička vozu Ford Fokus sjela do kolejí. Byla bez zranění, ale v šoku,“ dodal. Pod vlivem alkoholu podle policie nebyla.

České dráhy podle webu dopravce odřekly čtyři osobní vlaky, nejel vlak z Kralup v 7:54 a 9:22 a z Velvar v 8:16 a 10:15 . Nahradily je autobusy. Trať z Velvar do Kralup je jednokolejná. Koleje vedou ve zhruba tříkilometrovém úseku mezi zastávkami Velká Bučina a Olovnice těsně podle silnice ve stejné výšce.

van mha