„Smola a Hrušky“ zakončí letní koncerty na náměstí

Poslední prázdninový koncert na mělnickém náměstí Míru bude patřit „zahraničním“ hostům. Ty uvozovky jsou v tomto případě namístě, neboť jaképak je Slovensko zahraničí, že…

Představí se totiž skupina slovenských romantiků ze Spišské Nové Vsi ovlivněných punkem, reggae, alternativou a ska, vystupující pod názvem Smola a Hrušky. Název kapely je inspirovaný známým příslovím „Nachytaný na hruškách..“. Kapela v letošním roce slaví dvacet let své existence a toto výročí „odpálila“ v únoru slavnostním křtem nového alba „Čiernobiely“. Tomuto albu však předchází další čtyři desky a publiku jsou známy i jejich populární hity jako třeba „Fajčit treba“, „Televizne noviny“, či „Honey honey“. Kapela Smola a Hrušky není však v českých zemích žádným nováčkem, zaznamenala velký úspěch například na Mighty sounds 2014 a často vystupuje na různých festivalech či jiných hudebních setkáních.

Skupina je populární svým poctivým mixem ska, reggae a punku, kterým vévodí smysl pro vtipnou písničku se snadno zapamatovatelnými refrény. Charakteristický hlas frontmna kapely Jozefa „Spoka“ Kramára v kombinaci s dechovou sekcí a koncertní sehraností kapely jsou zárukou dobrého mejdanu.

A ten opět vypukne na mělnickém náměstí ve středu 30. srpna od 20 hodin a přispěje tak k veselému loučení s prázdninami.

mar

Foto: archiv kapely

smola a hrusky2