Seskupení 4TET uvede novou koncertní verzi

Již téměř dvě desítky let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady Vokální seskupení 4TET bylo založeno z iniciativy zpěváka a skvělého tanečníka Jiřího Korna v říjnu 2002. Poprvé se tito „muži v černém“ představili skladbou „How Deep Is Your Love“ v provedení „a capella“. Bouřlivá reakce publika, stoupající zájem posluchačů, vystoupení po celé naší vlasti i v zahraničí a časté účinkování v televizních pořadech jako Manéž Bolka Polívky, Miss 2003 či Zlatá mříž, byly důvodem pro přípravu mnoha dalších songů „Lady Karneval“, „Tears In Heaven“, „Lion King“ a dalších… k nazkoušení koncertního programu a k vydání tří CD: 4TET 1st (2004), 4TET 2nd (2005) a 4TET 3rd (2008). Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a taneční výkony všech aktérů na jevišti… To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s nenapodobitelnou atmosférou. Není tedy divu, že vystoupení 4TETu bývají vyvrcholením jak prestižních akcí, tak i společenských událostí.

Tito gentlemani v cylindrech připravili další originální podívanou. „Verze V“, kterou připravil s tímto souborem stejný tým jako verze předešlé, je scénicky a obsahově úplně jiná. Co ale zůstalo, je umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev vokálního seskupení, který se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna.

Kromě něho sestavu tvoří David Uličník – tenor, Jiří Škorpík – baritone a Dušan Kollár – bass.

Bohužel původní termín vystoupení v mělnickém Masarykově kulturním domě 6. prosince loňského roku musel být zrušen a tak si tento jistě nevšední zážitek mohou prožít diváci v pátek 31. ledna od 19 hodin.

mar