Roudnické hudební jaro jubilejní

I tato akce má své kulaté výročí. Během dubna a května totiž proběhne již 55. ročník tohoto hudebního setkávání, které dává možnost prezentace jak mimořádným tělesům či sólistům mezinárodní úrovně, tak i regionálním účinkujícím obohacujícím kulturní život města. O zahájení cyklu koncertu se 5. dubna postaral Pražský komorní orchestr a o dva dny později v kapli zdejšího zámku vystoupila první dáma českého klavíru Jitka Čechová.

Slivenecký akordeonový soubor přijal pozvání po loňské úspěšné premiéře a v kulturním domě Říp se představil 11. dubna rozmanitým repertoárem vážné i filmové hudby.

A tento týden, ve čtvrtek 19. dubna, se pak v Řípu uskuteční tradiční koncert Tanečního orchestru ZUŠ v Roudnici nad Labem vedeného Jaroslavem Noskem. Hostem koncertu je Jan Červenka, bubeník Jany Koubkové a pěvecký sbor paní učitelky Miroslavy Šikulové. Galerie moderního umění přispěje do programu koncertem Vlachova kvarteta, které se představí v prostorách galerie 10. května a závěr celého cyklu je již tradičně vyhrazen koncertu Dechového orchestru mladých, který představí klasické i populární melodie upravené pro orchestr v kinosále zámku 12. května.

mar