V Chodči pod vánočním stromkem opět vytvořili živý betlém

Vánoční setkání sousedů pod stromečkem u kapličky v Chodči se stalo tradicí již před lety. Živým betlémem jej obohatili loni a ani letos nezapomněli na kostýmy ani na místní “jezulátko”.

“Tradiční sousedské setkání u vánočního stromku provázely v Chodči nejen zpěvy koled, ale také ztvárnění živého Betléma,” uvedla Jitka Králová z pořádajícího spolku Aktivní Chodeč. “Svatou rodinu, tři krále, betlémskou hvězdu, darovníky a anděly provázeli i volek a oslík,” vyjmenovala organizátorka některé účastníky předvánočního sousedského setkání, jež se odehrálo o uplynulém víkendu.

Radost z narození malého Ježíška také v Chodči zvěstovala betlémská hvězda, byť jen improvizovaná. “Střídavě zaznívaly tradiční koledy – dvě sóla i příběh o narození Spasitele. To vše za hudebního doprovodu,” konstatovala Králová. Na přípravě programu, na němž se sešlo pět desítek lidí, se podílely přímo zdejší rodiny. Hospodyně přinesly na ochutnání dobroty, které navařily a napekly na vánoční svátky.

Spolek Aktivní Chodeč – původně občanské sdružení – vznikl ve vesničce, která spadá pod obecní úřad v nedaleké Vysoké, již na jaře roku 2012. “Společně se snažíme obnovovat a udržovat tradice,” přiblížila Králová, která se svými spolupracovníky pořádá akce jako jsou tříkrálová obchůzka vsi, masopust, buchtobraní a štrúdlování, bazárky, obchůzku Barborek, výlety po regionu nebo stavění máje. “Pečujeme o místo, kde žijeme. Udržujeme a prohlubujeme zde komunitní život,” dodala Králová.

jnd

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter