Adventní tvoření na zámku

Advent na veltruském zámku začne už v sobotu 26. listopadu v podobě Adventního tvoření. Jeho účastníci si zde sami mohou vlastnoručně vyrobit vánoční dekorace. Návštěvníci zámku se mohou těšit také na zahájení adventně laděných prohlídek, na pohádku v podání Sváťova dividla či výstavu Vánoce v domě pana lesního.

Adventní tvoření se uskuteční od 10 do 17 hodin v severozápadním křídle zámku i v přilehlém hospodářském dvoře. „Ozdoby na stromeček, věnce, svícny i svícínky, to vše čeká na šikovné ruce dětí i dospělých,“ uvedla organizátorka Romana Indrová Semelková.

Vánoční dekorace si návštěvníci zámku mohou vyrobit podle svých představ nebo zakoupit již hotové výrobky včetně korálkových ozdob vytvořených podle tradičních vzorů. „Nebude chybět rozsvícení stromku ani občerstvení provoněné cukrovím a svařeným vínem,“ připomněla Indrová Semelková. Pro děti v doprovodu rodičů bude v 15 hodin určena Vánoční pohádka  souboru Sváťovo dividlo v Rudolfově sále. Po představení přijde i Mikuláš. „Vstupenky si ale neváhejte zarezervovat, protože počet míst je značně omezen,“ upozornila Indrová Semelková.

Jak Chotkové počátkem 20. století na zámku trávili zimu, jaké si dávali dárky a jak vypadala jejich vánoční výzdoba či stolování se návštěvníci letos dozvědí při nových prohlídkách, které je zavedou i do jinak nepřístupné kaple Svatého kříže.Při příchodu do areálu se nezapomeňte zastavit ani v infocentru u hlavní vstupní brány, kde na vás čeká výstava Vánoce v domě pana lesního,“ dodala Indrová Semelková.

red