Rock na Labem bude opět nabitý správnou energií

Již v devátém ročníku se sejdou v Brandýse nad Labem příznivci rockové muziky na již tradičním festivalu Rock nad Labem, který se uskuteční v sobotu 19. října od 20 hodin.

Tento skutečně podnětný projekt vznikl v roce 2011 z podnětu členů místní skupiny VOMBAT KRUTON. Jeho cílem bylo propagovat polabskou rockovou scénu. Festivalu se podařilo získat si pevné místo mezi kulturními akcemi v regionu a prezentuje tak i zajímavé hosty z blízkého i vzdáleného okolí. A tak opět na tradičním místě v brandýské hospůdce „Saloon“ se představí čtyři kapely, které to umí pořádně rozjet. Nejprve zahraje „zakladatelská“ skupina VOMBAT KRUTON. Jedná se o společné hudební soužití čtyř muzikantů, kde se každý jedinec snaží prosadit ve společné tvorbě svůj oblíbený hudební směr. Kapela vznikla v roce 2008, a o dva roky později vyšlo jejich debutové album pod názvem „VOMBAT KRUTON“. Koncem téhož roku se umístila s písní „Ikarus“ na druhém místě v soutěži Naděje Beatu.

Pořadatelé i tentokrát namíchali pestrý hudební koktejl. A tak milovníci klasického metalu se mohou těšit na klatovskou kapelu ASMODEUS, která vznikla v roce 1988. Skupina během své více než dvacetileté historie odehrála přes 170 vystoupení, natočila pět demosnímků, osm regulérních alb, výroční DVD + Best-of CD a podílela se na několika vedlejších projektech a kompilacích. Další kapela dorazí z našeho hlavního města. Pražská skupina Petr Henych InTrio určitě potěší tvrdé rockery. Petr Henách je rockový kytarista, jenž na sebe poprvé upozornil v roce 1992 v kapele JOHN DOVANNI. V průběhu let působil pak vedle nejvýraznějších osobností české hudební scény (Ladislav Křížek a KREYSON, Vilém Čok, Bára Basiková a PRECEDENS, Pancho, Petr Kolář). V roce 2007 Petr Henych sám složil, nahrál a vydal své první instrumentální album „Na vlastních rukou“ a po krátké době založil doprovodný band tvořený basistou Martinem Hroňkem a bubeníkem Jakubem Homolou. A konečně z Havlíčkova Brodu přijede kapela s příznačným názvem NAŠROT. Jak již název napovídá, je to jedna z nejdivočejších českých HC-crossoverových part, před revolucí téměř kultovní soubor všech ochmelků, grázlů a jiných pochybných existencí. Na jejich koncerty chodili svorně a pospolu máničky, punkeři i skini a nebylo mezi nimi žádných bouří. K tomu již není třeba více dodávat..

Samozřejmě opět zde zavládne ta pravá rocková atmosféra a určitě to bude pořádný nářez jako vždy…

mar