Po rekonstrukci pošty bude v Tišicích i bankomat

V posledních letech je činěn neustálý tlak na rušení poboček České pošty na obcích, případně jejich převedení do systému POŠTA PARTNER. Z toho vyplývá, že se ani Česká pošta o tyto pobočky příliš nestará. Nechce investovat do vzhledu interiérů, ani rozšiřování provozní doby nebo jejich služeb, chce se jich zkrátka jen zbavit.

Tomuto trendu jsme nechtěli jen přihlížet, a proto jsme se rozhodli budovu pošty nejen kompletně zateplit s výměnou oken a dveří, ale zrekonstruovat i vnitřní prostory, které budou klimatizovány. Následně jsme poštovní úřad vybavili novou přepážkou a dalším zařízením. Personál pošty má nově k dispozici solidní zázemí, ve kterém nalezne například i sprchový kout.

Jelikož ale chceme zásadním způsobem zvyšovat kvalitu a šíři služeb v obci, šli jsme za myšlenkou, vybavit budovu pošty i bankomatem.

Dohoda byla velmi složitá, vše trvalo více než rok. V jednáních s bankovními ústavy jsme byli nakonec úspěšní u ČSOB. Má to určitou výhodu, jelikož je smluvním partnerem České pošty.

Na dalším zasedání Obecního zastupitelstva obce Tišice bude připravena ke schválení smlouva o umístění a provozování bankomatu s tím, že montáž by se mohla uskutečnit cca do konce července letošního roku.

Tento krok má jistě své opodstatnění, vždyť platba v hotovosti bude ještě dlouho nutná.

Co se týče počtu hotovostních transakcí, jsme v Evropské unii nadprůměrní. V zemích EU je průměrný počet hotovostních transakcí okolo 60 %. V České republice je ale průměr vyšší, a to 77 %.

Věřím, že zkvalitnění úrovně poštovních a finančních služeb v Tišicích nebude přínosem jen pro místní občany, ale i pro všechny návštěvníky a projíždějící naší obcí.

Bc. Pavel Končel, DiS.

starosta obce Tišice