Prezidentský kandidát Michal Horáček navštívil Mělník

Mělník ve středu 22. března přivítal kandidáta na prezidentský úřad, známého umělce Michala Horáčka, který do města zavítal na Světový den vody. Ten se tradičně konal na zdejším náměstí Míru. I přesto, že zprvu pestrému programu pod širým nebem příliš nepřálo počasí, během dne mu přihlíželo hojné publikum.

Na pódium se po slavnostním zahájení starostou MVDr. Ctiradem Mikešem se vedle úvodního vystoupení žáků Základní školy Lužec nad Vltavou, vystřídali školáci z místní ZŠ J. Seiferta Mělník, J.Matiegky či ZUŠ Mělník a také stále oblíbená skupina Maxim Turbulenc.

Festival vody podpořil svou účastí i textař Horáček, jenž si poté se svým doprovodem prohlédl nedaleký Senior komplex, kde se setkal s jeho klienty i zaměstnanci. To však nebylo zdaleka vše z nabytého programu prezidentského kandidáta. Ten se na mělnické náměstí Míru v odpoledních hodinách znovu vrátil a přihlížející účastníci si mohli vyslechnout jeho půlhodinový proslov.

V závěru svého pracovního dne M. Horáček přijal pozvání organizátorů do sálu restaurace Alabama, v němž se setkal s občany a ve zhruba hodinové rozpravě odpovídal na mnohdy štiplavé otázky, týkající se umělcova případného působení v nejvyšší státnické funkci. Pan Horáček našemu měsíčníku poskytl exkluzivní rozhovor, který zde otiskneme.

red

Foto Lokaj