Reakce na vyjádření Ondřeje Tichoty k článku z lednového Mělnicka

Musím reagovat na článek našeho radního pana Ondřeje Tichoty, který dle jeho slov „uvádí na pravou míru mé tvrzení z minulého čísla Mělnicka“, kde jsem údajně napsal „že město odměnilo špatně pracující“ úřednici, místo, aby jí vedlo k odpovědnosti“. Je to velmi jednoduché, já jsem to v Mělnicku nikdy nenapsal. Lze to velmi jednoduše zkontrolovat, můj článek je v lednovém čísle Mělnicka na stranách 1 a 3.

Vlastně bych tímto mohl skončit, ale neskončím. Nelze totiž tolerovat toto politikaření. A už vůbec ne, zakrývání vážných skutečností diskusí o zákoníku práce. Takže kde je to hlavní téma?

Upozornil jsem na podvod již téměř před dvěma roky, a dovolím si tvrdit, že stál město minimálně 200 tis Kč. Toto jsem oznámil místostarostovi Schweigstillovi i s označením osoby která, dle mého názoru při tomto spolupůsobila, jestli se zlým úmyslem, či svou laxností, to já již neřeším, nejsem vyšetřovatel. Pan Schweigstill mi slíbil, že se na to podívá, věc vyřeší a danou osobu povede k zodpovědnosti. Co jiného mu také zbylo, když je na radnici odpovědný za investice.

A teď jak se říká „po lopatě“, tedy aby bylo jasno. Problém je v tom, že dle mého názoru:

  • Město přišlo o 200 tisíc a já chci, aby to někdo nahradil;
  • Při realizaci zakázky docházelo k nekalým praktikám, anebo minimálně byla ze strany Města řízena natolik špatně, že vznikla výše zmíněná škoda;
  • Vše jsem nahlásil odpovědnému místostarostovi, který to nechal být, ačkoli mi slíbil, že to vyřeší;
  • A až za poslední je problém odstupného pracovníka, o kterém jsem opravdu na jednání zastupitelstva ústně prohlásil, že mi to připadá jako odměna.

Určitě se nespokojím s tím, že nás někdo podvedl ve výběrovém řízení, v průběhu realizace zakázky, a nakonec vyfakturoval vyšší cenu.

Má snad vedení města pravomoc toto prominout? I pan Tichota ví, že ne! Ale protože pro některé lidi je účast v radniční koalici víc než zákon, tak se radši mlží, hovoří o zákoníku práce a problémy, kde bych očekával spíše použití trestního zákoníku, se neřeší.

Zbyněk Šnajdr, zastupitel města