Opilý řidič si rozbil auto u Vraňan, hrozí mu roky vězení

Sedmadvacetiletý řidič Volkswagenu Golf v sobotu brzo ráno narazil do plastového patníku a dopravní značky, poté brázdil ještě 300 metrů příkopem. Nezastavil, dokud se auto nestalo nepojízdným.

Policisté přivolaní na místo havárie při dechové zkoušce řidiči, který se svým vozem směřoval od Mělníka k Nové Vsi, naměřili 1,8 promile alkoholu. „Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová.

„Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši 120.000 korun,“ vyčíslila Johnová. Provinilec je podle ní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Policie před řízením pod vlivem alkoholu dlouhodobě varuje. Velkým nebezpečím, které mnoho řidičů často podceňuje, je záludný zbytkový alkohol, následná „kocovina“ s celkovým útlumem.

„Výsledky výzkumů jasně ukázaly, že již hodnota kolem 0,2 promile v krvi způsobuje prokazatelné zhoršení schopnosti řídit. Vzrůstá tendence riskovat, nepřiměřeně se zvyšuje sebedůvěra, zhoršuje se schopnost rozeznat pohybující se světla a také se špatně odhadují vzdálenosti,“ dodala mluvčí.

red