Výstava Paralely představí tvorbu Karla Kušky a Pavla Novotného

První z vystavujících tvůrců na letošní premiérové výstavě v Domě řemesel Arcadis ve Vysoké návštěvníci představí obrazy, druhý fotografie. Výstava bude zahájena v sobotu a potrvá až do konce února.

Výtvarník Karel Kuška pochází z východních Čech. Už od dětství projevoval výtvarné nadání, jeho cesta k malbě však byla složitá. Dělil zpočátku svůj zájem a čas mezi sport, zaměstnání, sběratelství a výtvarné umění. Zajímala jej zpočátku především karikatura a kreslený humor, v roce 1980 začal používat techniku olejomalby. Jeho prvotiny byly v realistickém duchu. Postupem času přešel k impresionistickému projevu, který mu byl vždy blízký pro svou projasněnost, optimismus a osvobodivý malířský přednes. Teprve poté se propracoval k výtvarnému projevu odpovídajícímu stylu moderního umění.

Pavel Novotný na profesionální úrovni fotografuje od roku 1991. Žije a pracuje v Odolena Vodě, kde si také splnil svůj sen. Již deset let zde provozuje Minigalerii, kde se snaží přispívat k rozvoji zdejších kulturních aktivit. Podkladem pro vznik volné tvorby je sklo a jeho práce s nasvícením, hloubkou ostrosti. Snaží se tak přetvořit svět před sebou do zcela jiné, vesmírné dimenze. Obrazů a barevných efektů dosahuje prací se světlem, barevnými filtry a velkou trpělivostí. Využívá základních fyzikálních zákonů – odrazu a lomu světla. Výsledkem jsou abstraktní barevné plochy, které nechávají každému prostor pro vlastní fantazii.

mar