Novinář Poláček představí knihu o svém „světovém tažení“

Se knížkou nazvanou Stop – Světové tažení ochmelky Poláčka vystoupí 30. listopadu v mělnickém Masarykově kulturním domě její autor společně s protagonisty projektu scénického čtení LiStOVáNí Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným.

Tomáš Poláček svým výletem dokázal, že se pořád dá za málo peněz zažít velké dobrodružství. V době, kdy si mnozí neumí dovolenou představit bez letadel, si stoupl u kraje silnice, zvedl ruku a vydal se stopem z Prahy do Pekingu. Poté se vydal na další bláznivou výpravu. Stopnul si celkem 250 aut, povětšinou nevalné úrovně, aby se dostal přes Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi – nejjižnějšího města světa.

Své zážitky poté shrnul v knize. „V mexickém kamionu jsme šňupali bílý prášek, v Jižní Americe žvýkali koku, ilegálně jsem překračoval hranice mezi středoamerickými státy, to všechno v knize je,” prohlásil autor. Komu by jeho vyprávění nestačilo, může si ze středečního setkání odnést knížku i s autorovým podpisem.

mar