Neratovické gymnázium láká na netradiční experimenty

Miniaturní glóbus „levitující“ s využitím přitažlivé síly magnetu, různé „čáry“ s optikou a zvukové experimenty – i to byla lákadla, kterými se v uplynulém týdnu ve školních laboratořích snažili zaujmout učitelé i žáci Gymnázia Františka Palackého v Neratovicích účastníky dne otevřených dveří.

Škola se prostřednictvím akcí pro veřejnost snaží představit svou nabídku školákům i jejich rodičům a přilákat tak budoucí studenty.

Každý návštěvník získal svého svědomitého průvodce a vedle možnosti popovídání si s pedagogickými pracovníky si mohl ‚osahat‘ fyzikální magii či zhlédnout některý z mnoha nabízených filmů dokumentujících širokou škálu školních aktivit,“ řekla jedna z organizátorek akce Diana Vysušilová.

Pořadatelka zdůraznila, že na dni otevřených dveří kromě většiny pedagogů spolupracují také studenti. „O vztahu k jejich mateřské instituci vypovídá fakt, že ‚po škole‘ zůstávají dobrovolně,“ pochvaluje si Vysušilová, která na Youtube.com zveřejnila své video z akce.

 

„Vztahy mezi učiteli a žáky, otevřenost a férovost i v komunikace s rodiči – to jsou plusové body našeho gymnázia, které mají v důsledku vliv na to, že v posledních letech máme největší převis uchazečů v historii a oslovujeme stále více spádových základních škol ze stále širšího regionu,“ uvedl zástupce ředitele školy Petr Palička.

Příští den otevřených dveří Gymnázium Františka Palackého Neratovice uspořádá 9. února příštího roku.

jnd