Neratovické gymnázium láká na netradiční experimenty

Miniaturní glóbus “levitující” s využitím přitažlivé síly magnetu, různé “čáry” s optikou a zvukové experimenty – i to byla lákadla, kterými se v uplynulém týdnu ve školních laboratořích snažili zaujmout učitelé i žáci Gymnázia Františka Palackého v Neratovicích účastníky dne otevřených dveří.

Škola se prostřednictvím akcí pro veřejnost snaží představit svou nabídku školákům i jejich rodičům a přilákat tak budoucí studenty.

Každý návštěvník získal svého svědomitého průvodce a vedle možnosti popovídání si s pedagogickými pracovníky si mohl ‘osahat’ fyzikální magii či zhlédnout některý z mnoha nabízených filmů dokumentujících širokou škálu školních aktivit,” řekla jedna z organizátorek akce Diana Vysušilová.

Pořadatelka zdůraznila, že na dni otevřených dveří kromě většiny pedagogů spolupracují také studenti. “O vztahu k jejich mateřské instituci vypovídá fakt, že ‘po škole’ zůstávají dobrovolně,” pochvaluje si Vysušilová, která na Youtube.com zveřejnila své video z akce.

 

“Vztahy mezi učiteli a žáky, otevřenost a férovost i v komunikace s rodiči – to jsou plusové body našeho gymnázia, které mají v důsledku vliv na to, že v posledních letech máme největší převis uchazečů v historii a oslovujeme stále více spádových základních škol ze stále širšího regionu,” uvedl zástupce ředitele školy Petr Palička.

Příští den otevřených dveří Gymnázium Františka Palackého Neratovice uspořádá 9. února příštího roku.

jnd

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter